25 hafıza icazetleri törenle verildi Konhaber Reklam

25 hafıza icazetleri törenle verildi

konhaber.com
26.10.2018 18:05
Ahmet Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulunda hafızlık icazet töreni düzenlendi. Akademik eğitimle beraber hafızlıklarını tamamlayan 25 erkek öğrenci icazetlerini törenle aldı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Ahmet Hazım Uluşahin İmam Hatip Ortaokulu tarafından hafızlığını tamamlayan 25 erkek öğrenciye yönelik “1. Hafızlık Tamamlama Töreni” düzenlendi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’ndaki törenin açılış konuşmasını okul müdürü Ömer Özdemir yaptı ve "İmam Hatip, Kur'an öğrencisi önemlidir. Çünkü bunlar bizim, ülkemizin ve  dünyanın geleceğini şekillendirecek insanlardır. Biz de bu insanları yetiştirme mecburiyetindeyiz" dedi.

Ardından kürsüye gelen Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, “Bugünler özlediğimiz günlerdir” dedi ve ekledi: "Hatırlar mısınız 28 Şubatları, ezanın Türkçe'ye çevrilen dönemleri... Nerelerden nerelere geldik... Biz erdemli gençlik yetiştirmeyi bekliyoruz" 

Konuşmaların ardından hafızlık öğrencileri hazırladıkları tiyatroyu sergiledi.

Ve son olarak sahneye Kuran-ı Kerim’i kalbine nakşedenler geldi. Akademik eğitimle beraber hafızlık eğitimini tamamlayan 25 erkek öğrenciye belgelerinin yanı sıra kuran-ı kerim ve çeşitli hediyeler verildi. 
 

YORUMLAR
  • Konyalı - 30.10.2018
    Allaha hamdolsun Kıymetini bilelim ki Rabbim Nimetini artırsın.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem