AK Parti'nin Konya'daki en genç adayları  Konhaber Reklam

AK Parti'nin Konya'daki en genç adayları

konhaber.com
18.01.2019 10:09
AK Parti Konya'daki ilçe belediye başkan adayları arasında en genç isimler Beyşehir'de Üzeyir Yaşar ile Kadınhanı'da Mehmet Badem oldu.
AK Parti'nin Konya'daki ilçe belediye başkan adayları belirlendi. Bazı ilçelerde mevcut belediye başkan adaylarının yerine yeni isimler aday gösterildi. Bu adaylar arasında en genç isim Beyşehir Belediye Başkan Adayı 34 yaşındaki Üzeyir Yaşar oldu. Kadınhanı'da ise 35 yaşındaki Mehmet Badem aday gösterildi. 

Üzeyir Yaşar kimdir?

AK Parti Beyşehir Belediye Başkan Adayı Üzeyir Yaşar, 1985 yılında Beyşehirʼde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Beyşehir'de gördü. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İngilizce) bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini de Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde gördü. 

Üniversite eğitimi sonrası aile şirketinin başına geçerek uluslararası bir firmanın akaryakıt sektöründe bayiliğini yaptı.

Beyşehir'deki yerel medya kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2017 yılları arasında AK Parti Beyşehir ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilerek, Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürüttü. 2017 yılında Beyşehir Geleneksel Türk Sporları ve Sanatları Kulübünü kurararak başkanlığını yaptı. 2018 yılında Beyşehir İmam Hatip Platformu ilçe temsilcisi oldu.

Arapça ve İngilizce bilen Yaşar, evli ve iki çocuk babasıdır. 


Mehmet Badem kimdir?

AK Parti Kadınhanı Belediye Başkan Adayı Mehmet Badem 1984 yılında Kadınhanı'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi Kadınhanı ilçesinde, ön lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.

2006 yılından itibaren ilçe merkezinde esnaflık yapan Badem, 2018 yılında Kadınhanı Esnaf  ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçildi. Aynı yıl KONESOB Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümünde ikinci üniversite eğitimi devam eden Badem, iki dönem Kadınhanı Belediyespor yönetiminde, bir dönem de spor antrenörü olarak hizmet etti.

Mehmet Badem, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR
  • BİRCAN KARACA NUMUNE HASTANESİ - 18.01.2019
    KADINHANIMIZA HAYIRLI OLSUN.ÇOK KALİTELİ BİR KARDEŞİMİZ.ALLAH YOLUNU AÇIK ESİN.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem