Akşehir Belediyesinde bir ilk daha  Konhaber Reklam

Akşehir Belediyesinde bir ilk daha

konhaber.com
06.12.2018 12:42
Akşehir Belediyesi, soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını devam ettirebilmesi amacıyla ‘kedi evi’ projesini başlattı.
Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları konusundaki hassasiyetin kalıcı hizmete dönüştürme çalışmaları sürüyor. Soğuk ve yağışlı havalardan hayvanların etkilenmemesi için Akşehir Belediyesi  Yarenler Mahallesi'ne kedi evi yerleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Sokak hayvanları da bizim bu dünyayı paylaştığımız varlıklardır. Akşehir Belediyesi; hayvan sever ve hayvan dostu bir belediyedir. Belediyemiz bu bünyede birçok yerde sokak köpekleri ve kuşlar için yaptığımız bazı uygulamalarına ek olarak bir yenisini de kediler için yaptık. Bizlerin yaşadığımız ortamda hayvana, doğaya ve insana karşı merhametli olmamız gerekir. Bu nedenle Akşehir Belediyesi olarak kışın kardan, yağıştan, soğuktan, yazın ise aşırı sıcaktan sokak kedilerinin korunması amacıyla sokaktaki emanetlerimizin kötü hava koşullarından etkilenmemesi için bir projeyi daha hayata geçirdik. Kedi evimiz kesinlikle vatandaşlarımızın evde bakamadıkları yavru veya hasta kedilerin bırakıldığı bakım merkezi veya barınak değildir. Proje kapsamında şimdilik pilot nokta olarak Yarenler Mahallemizde uygulamış olduğumuz kedi evine su ve kedi maması takviyesiyle çalışmalarımıza başlanmıştır. Kedi evimize duyarlı vatandaşlarımızın da desteği olabilir yiyecek ve mama desteklerini kedi evine getirip bırakabilirler” dedi


YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem