Amerikalı Müslüman Yazar Frıedlander Konya'da  tasavvufu anlattı  Konhaber Reklam

Amerikalı Müslüman Yazar Frıedlander Konya'da tasavvufu anlattı

konhaber.com
17.12.2018 12:49
New York'ta doğdu, en etkili Müslümanlar listesine girdi. Vuslat etkinlikleri için Konya'da bulunan Amerikalı yazarı Mimarlar Odası ağırladı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Konya Mimarlar Odası, Selçuklu Kongre Merkezinde "Sufi Bahçesinden Mis Kokular" adlı söyleşi ve fotoğraf sergisi düzenledi.

Etkinliği gerçekleştirmekten mutlu olduklarını ifade eden Konya Mimarlar Odası Başkanı Armağan Güleç Korumaz, "Daha birkaç ay önce tanıştığımız yazar Shems Frıedlander'ı ağırlıyoruz. Bu fotoğraf sergisi ona ait. Mevlana'yı anma etkinlikleri kapsamında biz de etkinlik düzenledik. Şu günlerin bizim için daha da önemi var; bu manevi günlerde Hz. Mevlana'yı biz de anmak istedik."  dedi.

Programın konuşmacısı İslami Araştırmalar Enstitüsü tarafından Sanat ve Kültür alanında 2012'nin en etkili 500 Müslümanından biri seçilen yazar Shems Frıedlander oldu. 

Frıedlander, "Bugün insanlar maalesef bir elmaya Allah'tan daha çok dua ediyorlar. Bugün gördüğümüz şey şudur ki: Allah'la olan iletişimimizi kaybediyoruz." dedi.

9 kitaba imzasını atan Yazar Frıedlander, tasavvufu sadece kitaplarında değil fotoğraflarında da anlatıyor:

"Eğer mesneviye çalışırsak anlayarak okursak nasıl bir hayat sürdürmemiz gerektiğini ondan öğreniriz. Ve böylelikle insanlığa da ulaşabiliriz o sevgiyi hoşgörüyü aktarabiliriz. Allah'la olan iletişimizi artırabiliriz."

Amerikalı Müslüman yazar, zikrin önemine de değinerek, "Mutlaka zikir etmemiz gerekiyor. Kalbin cilası zikirdir. Ve bu zikir bizi dünyada ki bütün kötülüklerden koruyacak tek şeydir." dedi.YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem