Araç Takibinde Profesyonel Çözümler Konhaber Reklam

Araç Takibinde Profesyonel Çözümler

konhaber.com
18.01.2019 15:32

 
            Bireysel ve kurumsal anlamda cihaz ve kişileri takip etmek, sürdürülebilir iş modeline katkı sağlamaktadır. Yapılan işin performansını takip etmek, sonuçlarını kontrol etmek üzere verilere ulaşmak gibi ek bilgilerle zaman ve maliyet tasarrufu sağlamak mümkün. Bunları yaparken profesyonel bir sistem firmasından destek alınması gerekiyor.
 
 Araç Takibi Prensibi
 
            Fiziki takip olarak bilinen sistemlerde temel mantık, sinyaller ile kişi ya da aracı takip etmek olarak görülmektedir. Genel anlamda düşünüldüğünde takip edilmek istenen her ne ise, onu takip etme prensibine dayanan bir süreçtir. Yerleştirilen verici sayesinde gönderilen bilgiyi alıcılar tarafından kayıt kontrol merkezine iletir. Bu sırada işlenen bilgi, sistem sahibi tarafından eş zamanlı olarak kontrol edilir. Yerleştirilen araç takip cihazları, ister gizli ister açık bir şekilde hizmet vermesi beklenir. Gerekli tüm işlemler cihaz ile alıcı arasındaki protokol ile sağlanmaktadır.
 
 Araç Takibi Kullanıcısına Neler Sağlar?
 
            Cihazın sunacağı hizmetler arasında bulunan hız, mevki, kullanım durumu gibi bilgi paylaşımları arasında en can alıcısı olan harita üzerinden takip imkanı, kullanıcısına büyük kolaylık sağlamaktadır. Gerçek tabanlı bir bölge haritası üzerinden aracınızın nerede olduğunu anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Kontrolü sağlarken 0 güvenli ve doğru bilgiye ulaşabileceğiniz protokol garanti edilmektedir. Kameralı kontrol sistemlerinin de ek olarak takılabileceği takip sistemlerinde, kişiselleştirme anlamında personel tanıma sistemleri de eklenebilir. Kontak açılımından itibaren bilgi alışverişi başlayacağından en ufak sistem hatası kayıt gönderilmektedir. Akü ile yapılan bağlantıdan alınan enerji ile çalışma prensibine bağlı olan araç takip sistemleri, sinyal gönderme işini enerji aldığı her an yapabilir. Araçların seyrettiği rota, durma süreleri, yakıt durumları gibi birçok fonksiyon, sistem sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetler arasındadır.
 
 Sistemi Kullanmanın Faydaları
 
            Verimlilik kuralı her iş için geçerlidir. Zaman ve maliyet kontrolü için verimliliği doğru şekilde kullanmak esastır. Araç takip sistemi ile araçların gereksiz ve yanlış kullanımını tespit ederek engellemek elinizdedir. Bu takip ile fazla yakıt masrafından kurtulmakla birlikte takibini de eş zamanlı yapabileceksiniz. Boşa geçen zamanın değeri kaybedilince anlaşılır. Bu sebepten geçen zamanı kontrol edip gereksiz geçmesini engellemek gerekmektedir. İş haricinde kullanılan araçların tespiti ve iş süresince performans değerlendirmesini kolayca sağlayabilirsiniz. Kişisel olarak kullanım opsiyonu ile, aracı kullanan farklı kişiler için oluşturulan sistemde farklı kişisel bilgilere ulaşabilirsiniz. Oluşabilecek hasar ve kazalarda anlık müdahale yapabilirken, yakıt kayıplarını ve çalınmaya karşı ekstra bir önlem almış olursunuz. Hem zamandan hem paradan tasarruf etmek için en faydalı yöntemdir diyebiliriz.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem