Bakan Selçuk: EYT gündemimizde yok  Konhaber Reklam

Bakan Selçuk: EYT gündemimizde yok

konhaber.com
18.01.2019 10:30
Bakan Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeye ilişkin, "Gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında." dedi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Bakan Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Kavaklıdere Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bakan Selçuk, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine, "Cumhurbaşkanımız da açıkladı, gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında." yanıtını verdi.

- "İyi bir sonuca erişeceğimize inanıyorum"

İŞKUR'un istihdam edeceği iş ve meslek danışmanlarının mülakat süreçlerinin tamamlandığını aktaran Selçuk, "İnşallah önümüzdeki günlerde iş ve meslek danışmanları da görevlerine başlayacaklar." bilgisini verdi.

Süresiz nafakayla ilgili çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Bakan Selçuk, şunları söyledi:

"Tüm tarafların geniş katılımıyla çalıştay düzenledik. Bu çalıştayda tüm tarafları dinledik. Değişik unsurları da dikkate alarak, mağduriyetlerin kaldırılması, aynı zamanda yapılacak yeni bir düzenlemeyle de yeni mağduriyetlerin oluşmamasını hedefliyoruz. Adalet Bakanlığı'yla beraber bu konuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Süresiz nafaka konusunda hiçbir tarafı mağdur etmeyen iyi bir sonuca erişeceğimize inanıyorum."

YORUMLAR
 • MUSTAFA AYDIN - 18.01.2019
  SAYIN BAKANIM O ZAMAN BİZİM HAKLARIMIZI KİM VERECEK BU DÜNYA GELİP GEÇİCİ
 • KOSOVALI - 18.01.2019
  tamam kesin oy vermiyorum...
 • selo - 18.01.2019
  Çalışan bir gün sosyal prim ödemeden 1000tl. Maaş alsın 25 sene maaşından prim kesilen 1700tl.maas alsın hani bunun neresinde sosyal adalet vurgusu o zaman emekli 2700tl.maas almalı
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem