Bakanlıktan KKKA uyarısı:Açık renk giysiler tercih edin
Konhaber Reklam

Bakanlıktan KKKA uyarısı:Açık renk giysiler tercih edin

konhaber.com
20.07.2019 14:15
Sağlık Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kene yoluyla bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, kene yoluyla bulaşan KKKA hastalığından korunmak için tarla, bağ, bahçe, orman ve piknik alanları gibi kene yönünden riskli alanlara giderken vücudu örten giysiler giymek gerektiği belirtilerek, kenelerin elbise üzerinde rahat görülebilmesi için de açık renk giysiler tercih edilmesi gerektiği kaydedildi. 

Riskli alanlarda bulunduktan sonra vücudun kontrol edilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, kenenin vücuda tutunması halinde en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi uyarısında bulunuldu. Öte yandan kenenin vücuttan çıkarıldığı 10 gün içinde de halsizlik, iştahsızlık, ateş, kas ağrısı, baş ağrısı, bulantı, kusma veya ishal belirtilerinin görülmesi halinde tekrar bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerektiği belirtildi. 


 

YORUMLAR
  • ahmet karaca - 20.07.2019
    açık renk elbisenin keneyi çektiğini de söylerseniz iyi olur
  • Remzi - 20.07.2019
    Dutlu kırı parkında, geçen yıl hasırımın üzerinde kene buldum. Fotoğrafını çekip, öldürdüm. Çektiğim fotoğrafı parkta görevli zabıtalarada gösterdim. Dağ taş, olabilir deyip ilgilenmediler. Bende birdaha o parka gitmiyorum.
  • e - 21.07.2019
    atma recep öyle bişey yok
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem