Bilinmeyen Numaralar Nasıl Tespit Edilir? Konhaber Reklam

Bilinmeyen Numaralar Nasıl Tespit Edilir?

konhaber.com
18.04.2019 09:30

Nerde ise herkesin telefon numarasına her gün binmeyen numaralardan pek çok çağrı gelir. Bu numaralar genelde tanıdık olsa da dolandırıcı ve tehditkâr insanlar da olabilir. Numaraların kime ait olduğunu öğrenmek için nerenin telefonu olduğunu iyi araştırmanızda fayda vardır. Aksi halde istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar sizi rahatsız edebilir. Özellikle arayan kişinin polis ve savcı olduğu belirtip sizden para isteyebilir. Bu durumda da telefon sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Böylece arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca anlama ve numara hakkında bilgi sahibi olma imkanına erişeceksiniz.

Bilinmeyen Numaralar Nasıl Tespit Edilir?
Eğer gün içinde bilinmeyen numaralardan çağrı alıyorsanız güvenilir bir internet sitesi üzerinden no sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yine yorumlara bakarak numaranın ne derece tehlikeli olduğunu da tespit edebilirsiniz.  Rahatsız olduğunuz numarayı arama butonuna yazıp, numaranın tehlikeli olup olmadığını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.  Yine tehlikeli ve çok tehlikeli numaraların listesine bakarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.  Özellikle sizi icra dairesinden aradığını söyleyen numaraların sayısı artmıştır.  Bu gibi durumlarda ise mutlaka numara analizi yapmanız gerekir. Numara analizi yaparken de  iyi hizmet veren bir web sitesinden destek almanız avantajlı olacaktır.  Cevapsız arama yurt dışı bir numaradan geldiğinde ise numaranın başında yer alan, alan kodunu arama kısmına doğru ve eksiksiz yazmanız gerekir. Binmeyen telefonları açmadan önce ya da bu numaraya geri dönüş yapmadan önce numaranın nereye ait olduğunu incelemeniz tavsiye edilir.

Bilinmeyen Numaralardan SMS Geldiğinde Ne Yapılmalı?
Bilinmeyen numaralardan çağrı geldiğinde telefona cevap vermeden önce cevapsız arama yapan numarayı tespit etmeniz gerekir. Bunun yanında tanımadığınız bir numaradan SMS geliyorsa bu numarayı araştırıp kime ait olduğunu bulmak isteyebilirsininiz.  Eğer sürekli yabancı bir numaradan aranıyor ve rahatsız ediliyorsanız numara araştırması yapabilirsiniz. Burada yer alan yorumlardan da yola çıkarak arayan numaranın ne kadar tehlikeli ya da tehlikesiz olduğunu öğrenebilirsiniz. http://www.nerenintelefonu.com sitesinden yapacağınız numara sorgulama  işlemi sonrasında daha detaylı bilgilere ulaşırken, numaranın nereye ait olduğunu da sorgulayabilirsiniz.
 
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem