Bu kez soruları o sordu! Leyla Şahin Usta KONTV muhabiri oldu    Konhaber Reklam

Bu kez soruları o sordu! Leyla Şahin Usta KONTV muhabiri oldu

konhaber.com
11.01.2019 12:42
Konya Büyükşehir Belediyesinin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlediği basın buluşmasında dikkat çekici anlar yaşadı. Bugüne kadar hep kendisine uzatılan mikrofona konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, bir süreliğine KONTV Muhabiri oldu ve Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ile röportaj yaptı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Konya Büyükşehir Belediyesinin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlendiği "Basın Buluşması" programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile  basın mensuplarının tek tek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Usta, burada yaptığı konuşmada Türk basınının 15 Temmuz'da gösterdiği demokrasi mücadelesinin darbe girişiminin bastırılmasında en önemli unsurlardan biri olduğunu belirterek, KONTV'yi örnek gösterdi.

Usta ''KONTV, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk dakikalarında, yaptığı yayınlarla milletin harekete geçmesi gerektiğini, bu darbeye karşı hepimizin dimdik ayakta durmamız gerektiğini söyleyen ilk kanallardan biridir. Bunu özellikle ayrı bir onur ve gururla sizlerin huzurunda tekrar belirtmek istiyorum'' diye konuştu. 

LEYLA ŞAHİN USTA KONTV MUHABİRİ OLDU

Programın sonunda geceye damga vuran anlar yaşandı. Konuşmasında KONTV'ye övgüler yağdıran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ile KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay rolleri değişti. Bugüne kadar hep kendisine uzatılan mikrofona konuşan Usta, bir süreliğine KONTV Muhabiri oldu ve Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ile röportaj yaptı. 

Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak röportaja başlayan Usta, Nurettin Bay'a gazetecilik mesleği, yeni nesil gazetecilik, seçim süreçlerinde habercilerin yaşadığı yoğun tempo ile ilgili sorular yöneltti. 

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay da gazeteciliğin dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olduğunu belirterek "Çalışma şartları çok zor. İnternet medyası ve sosyal medya ile birlikte haberler artık anlık duyuruluyor. Her an kendimizi yenilemek zorundayız. Maratonumuz hayat boyu devam ediyor" dedi. Bay, Konya'da gazetecilerin bugünlerde AK Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasını beklediğini ifade etti. Röportajı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da konuyla ilgili açıklamanın 18 Ocak Cuma günü Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından yapılacağını, kendisinin de Düzce adaylarını açıklayacağını kaydetti. 

Usta, "Basın Buluşması"nda KONTV genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ile yaptığı röportajla ilgili sosyal medya hesabından "Bugün mikrofon bizde. Biz soruyoruz emektar gazetecilerimiz cevaplıyor. KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ile röportaj yapıyoruz" paylaşımında bulundu.

 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem