Başbakan Yıldırım: Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecek Konhaber Reklam

Başbakan Yıldırım: Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecek

konhaber.com
13.01.2018 18:31
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Türkiye'ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir." dedi.
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, Aksaray'da partisinin 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Suriye'nin kuzeyindeki, Afrin'deki, Kobani'deki, Ayn el-Arap'taki terör grupları ülkemizi taciz ediyor, saldırıda bulunuyor. Şunu herkes iyi bilmelidir. Türkiye'ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır. Bu ülkenin huzurunu bozanlara asla fırsat verilmeyecektir." dedi.

"ABD yargıçları adeta FETÖ elemanlarının neredeyse güdümüne girmiş"
Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"Bugünlerde Amerika’da bir dava görülüyor. Komik bir dava. Komik olduğu kadar hukuki dayanaktan da yoksun bir davayı hep ibretle izledik. ABD yargıçları adeta FETÖ elemanlarının neredeyse güdümüne girmiş. Onların istediği gibi hareket ediyorlar. Sizin oyunlarınız bize sökmez. Kendi hukuk sisteminize verdiğiniz zararla kalırsınız."

"Türkiye hukuk devletidir ve terörün her türüyle mücadele edebilecek kabiliyete sahiptir." diyen Başbakan Yıldırım, "En vahşi terör saldırılarında dahi hukukun içinde kalarak mücadeleyi veren ender ülkelerden biridir. Bize tuzak kurmaya çalışanların bu tuzakları er geç başlarına geçecektir. Bütün bu maksatlı girişimler, Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedef ve vizyonuna yürümesine engel olamayacak." ifadelerini kullandı.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem