Çocuğu olan için müjdeli haber: Bin lira destek... Konhaber Reklam

Çocuğu olan için müjdeli haber: Bin lira destek...

konhaber.com
14.02.2018 09:34
Hükümet, yeni dönemde çalışan annelere nefes aldıracak, kadınların istihdamını teşvik edecek yeni adımlar atıyor.
Ekonomi paketi kapsamında işverene brüt asgari ücretin yüzde 15'ine kadar bu yılki rakamlar üzerinden 300 liraya kadar olan tutar içinden kadın çalışana sağlanan kreş desteği ücret gelirinden düşülecek. Hükümet bu desteği bir adım öteye taşıyarak yüzde 50'ye çıkaracak. Böylece kreş desteğindeki tutar bin liraya ulaşacak.

KADIN İSTİHDAMINA DESTEK

Kreş desteğine yönelik talepleri anımsatan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bakanlar Kurulu'na bir yazı yazmak suretiyle bu oranı yüzde 50'ye kadar çıkarma konusunda bir düzenleme yapmak istiyoruz. Bu, kadın istihdamına destek olan son derece önemli bir düzenleme" diye konuştu. Bakan Ağbal, bu yıl 11.8 milyon çalışana asgari ücret desteği vereceklerini söyledi.
 
VERGİ DIŞINDA BIRAKIYOR

Kadınların çalışma hayatına katılmasının teşviki amacıyla işverenlerce okul öncesi çağındaki çocuklar için verilen ve ücretin bir parçası olan kreş ve gündüz bakımevi hizmeti vergi dışı bırakılıyor. Buna göre işverenlerce kreş ve gündüz bakımevi hizmeti verilmek suretiyle doğrudan veya asgari ücretin aylık brüt tutarının yüzde 15'ini geçmemek üzere sağlanan menfaatlere gelir vergisi istisnası sağlanıyor. Ayrıca belediyelerde de kreş desteği ve toplum yararına çalışanlar için de destek verilecek.

YORUMLAR
  • Abdullah TAT - 14.02.2018
    yıllardır dinliyoruz bu masalları
  • Hilmi - 14.02.2018
    Bırakın şu işleri garibana bakalım
  • çalışamayan - 15.02.2018
    hep çalışına olmaz çalışamayacak durumda olana da destek olunsun, çocuklara bakmak zorunda oldugu için çalışamayan annelere de destek verilsin.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem