Çumra’da 93. yıldönümü programı düzenlendi Konhaber Reklam

Çumra’da 93. yıldönümü programı düzenlendi

konhaber.com
26.06.2019 16:52
İnsanlığın ilk yerleşim alanlarından biri olan Çumra bundan 93 yıl önce ilçe statüsü kazandı. Çumra Belediyesi 93. Yıldönümü kapsamında vatandaşlara helva ikramında bulunuldu.
İnsanlığın ilk yerleşim alanlarından biri olan Konya’nın Çumra ilçesi 93 yıl önce, 26 Haziran 1926‘da ilçe statüsü kazandı. Yıldönümü kapsamında Çumra Belediyesi Ulu Camii ve Altınparkta öğle namazı öncesinde program düzenledi.

Çumra’da görev yapmış merhum belediye başkanları için mevlit okundu. Namaz sonrası da vatandaşlara helva ikramında bulunuldu. 

Çumralılarla bir araya gelip sohbet eden İlçe Belediye Başkanı Halit Oflaz, programa gösterilen ilgiden dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti.

Oflaz, "9 bin yıllık tarihi ile önemli bir yerleşim yeri olan Çumramızın, 26 Haziran 1926’da ilçe oluşunun 93. yıl dönümünde ilçemizin bu zamana kadar olan gelişimi ve kalkınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu günlere kadar her yönden gelişim kaydeden Çumra’nın, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınması, tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesiyle daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamayı görevde olduğumuz sürece hedef edineceğiz" dedi.  

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem