En İyi Elektrik Süpürgesi Markası   Konhaber Reklam

En İyi Elektrik Süpürgesi Markası

konhaber.com
03.12.2018 13:54

Elektrik süpürgesinin evlerde kullanılmaya başlaması ile kadınların zamanının büyük bir kısmını alan ev işleri büyük ölçüde azalmıştır. Bir kadın için olmazsa olmaz olan elektrikli ev aletlerinden en önemlisi elektrik süpürgesidir. Elektrikli süpürge ülkemizde satılmaya başlamadan önce mekanizması dönerli fırça şeklinde olan el gırgırları evde bulunan tozlardan daha çok kırıntıları temizleme konusunda etkiliydi. Değişen yaşam koşulları nedeni ile bir süre sonra el gırgırları kadınların ev temizliğindeki beklentileri karşılamamaya başladı. Bir süre sonra beklentileri karşılaması düşünülen elektrikle çalışan ve tozları, kırıntı parçalarını vakum yaparak çekme sistemiyle çalışan, dönemin en iyi elektrik süpürgesi olarak üretilen cihaz kadınların konforu için satışa sunuldu. İlk üretiminin yapıldığı tarihten itibaren 2018 yılına kadar olan sürede üretimde kullanılan teknoloji her yıl bir önceki yıldan daha üstün elektrikli süpürge satışa sunuldu.

Elektrikli Süpürge Çalışma Şekli Nasıldır
Kullanıcılar için elektrik süpürgesini kullanmak ve çalıştırmak, fişi prize takarak açma kapama düğmesine basmak kadar kolaydır. Elektrikli süpürge tüm elektrikli ürünlerde olduğu gibi, belirli bir sistem dahilinde çalışmaktadır. Altı ana bölümden oluşan süpürgenin parçaları şunlardır; tozların çekilmesini sağlayan emme girişi, egzoz çıkışı, süpürgenin çalışmasını sağlayan elektrik motoru, süpürgeyi oluşturan en önemli parçalardan bir tanesi fandır. Son iki parçayı da toz torbası ve toz filtresi oluşturmaktadır. Elektrikli süpürge almak için tercih edilen mağazada, satıcı tarafından  elektrikli süpürge tavsiyesi hakkında bilgilerin yanı sıra mutlaka çalışma şekli hakkında da bilgiler almaya özen gösterilmelidir. Elektrikli süpürgenin nasıl kullanıldığı hakkında ve kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? bütün bu soruların cevaplarının yetkili satıcı tarafından mutlaka verilmesi gereklidir.

Elektrikli Süpürge Çeşitleri Nelerdir
Elektrikli süpürge çeşitleri, her kullanıcının ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olan özelikler düşünülerek üretilmiştir. Çöp torbalı olarak kullanılan, çöp torbasız kullanılan, su hazneli olarak kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Bir zamanlar çok fazla tercih edilen toz torbalı elektrikli süpürgelerin popüleritesini, sürekli alınması gereken çöp torbası ihtiyacının oluşması ve her toz torbasının süpürgeye uygun olmaması nedeniyle kaybederek yerini su hazneli elektrik süpürgesine bırakmıştır. Hala kullanılmaya devam edilse de çöp torbalı süpürgeden daha kullanışlı çeşitleri bulunmaktadır. Su hazneli elektrikli süpürgeler temizlenecek olan ortamda bulunan tozu ve kırıntıyı yüksek emiş gücü ile çekerken aynı anda havada uçuşan tozları da su haznesinin içine hapseder. Bir döneme damgasını vuran su hazneli elektik süpürgesi kullanım sonrası aparatlarının yıkanması ve temizlenmesi işlemleri nedeniyle, özellikle zamanı kısıtlı olan çalışan bayanlar tarafından tercih edilmemeye başladı. Havada uçan tozları su haznesine çekme özelliği bir avantaj olan fakat pratik kullanımının çok fazla elverişli olmaması nedeniyle en iyi elektrikli süpürge hangisi diye araştırma yapacak olanların tercihleri dışında kalmıştır. Elektrikli süpürge çeşitleri arasında en ideal olanı toz torbasız olarak kullanım kolaylığı sağlayan süpürgeler çok fazla talep görmektedir. Sürekli olarak toz torbası almaya gerek olmayan toz torbasız süpürge çok pratik kullanım avantajı sunmaktadır. Son zamanlarda en çok tercih edilen elektrikli süpürge, toz torbasız olan çeşitleridir.

Elektrik Süpürgesi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Her şey de olduğu gibi elektrikli süpürge alırken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Süpürge almadan önce nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda hiçbir fikri olmayan okuyucuların en iyi elektrik süpürgesi almaları için aydınlatıcı bilgiler vermeye çalışacağız. İlk olarak, toz torbalı, toz torbasız, su filtreli mi yoksa dikey olarak kullanılan derinlemesine toz alma özelliği olmayan gırgırın elektrikli şekilde olan süpürgelerden hangisini almak istediğinize karar vermelisiniz.
Dikey elektrikli süpürge almaya karar verenlerin bu süpürgeden çok fazla bir verim alamazlar. Bu süpürgenin çekim gücü oldukça düşük olduğu için eskiden kullanılan gırgırlardan biraz daha fazla iş görürler. Elektrikli ev eşyası satılan mağazaya gidip satış sorumlusuna en iyi elektrikli süpürge hangisi diye sormanız halinde satıcı hiçbir zaman dikey elektrikli süpürgeyi tavsiye etmeyecektir. Hangi tür süpürge almaya karar verdikten sonra, çekim gücünün yüksek olması kaliteli olduğunun göstergesidir. Prize takılan fiş uzunluğunun en az dört metre olması kullanım açısından oldukça rahatlık sağlar. Üretimde kullanılan plastikler ve boru kısmı ne kadar kaliteli malzemeden yapılmış ise o kadar dayanıklı olacaktır. Elektrikli süpürge alırken süpürgenin az yer kaplaması oldukça önemlidir. Küçük bir evde kocaman bir süpürge oldukça fazla yer kaplar. Almışken en iyisi olsun diyenler için elektrikli süpürge tavsiyesi verebilmek için üç en iyi elektrikli süpürge markaları hakkında detaylı açıklamaları yazının son kısmında bulabilirsiniz.

En İyi Elektrik Süpürgesi Markaları
PHİLİPS MARATON ELEKTRİK SÜPÜRGESİ
Tartışmasız toz torbasız elektrikli süpürgeler arasında en iyi marka Philips Marathondur. En üst seviyede olan motor gücü sayesinde her türlü tozu temizleyerek mükemmel temizlik imkanı sunmaktadır. İstenilen uzunlukta kablo seçeneği bulunan süpürgenin kablo uzunluğu 8 metreye kadar uzamaktadır. Kısaca, bir elektrik süpürgesinde olması gereken tüm özellikler fazlasıyla Philips Marathonds mevcuttur.

FAKİR ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE
Kalite bakımından Philips markası ile hemen hemen aynı özellikte olması nedeniyle en iyi elektrikli süpürge markaları arasında yerini almıştır

ARNİCA MARKALI ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE
Her bütçeye uygun fiyatlar sunan Arnica, kalite ve kullanım rahatlığı ile oldukça iyi bir markadır. Toz torbalı, toz torbasız ve su hazneli çeşitleriyle birbirinden farklı modelleriyle Türkiye’nin her yerinde satışı yapılmaktadır.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem