Eski stadyum alanı Kültürpark'ı geçecek!  Konhaber Reklam

Eski stadyum alanı Kültürpark'ı geçecek!

konhaber.com
13.03.2018 15:02
Eski stadyum alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 100 bin metrekareyi aşan alanın önemli oranda şehrin yeşil alanı ve meydanı olarak değerlendirileceğini söyledi. Eski stadyum bölgesinin Meram'ın yeni cazibe alanı olacağını kaydeden Akyürek, “Nasıl Kültürpark her yıl milyonlarca kişi tarafından kullanılıyorsa eski stadyum alanı da Kültürpark’tan daha yoğun olarak kullanılacak" dedi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, eski stadyum alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Eski stadyum alanında büyük bir çalışma başladığını kaydeden Başkan Akyürek, çalışmalara Konya’nın hafızalarında yer alan spor salonunun yıkımı ile başlandığını ifade etti.

Yeni Stadyum Kompleksi, Spor ve Kongre Merkezi ve diğer spor tesislerinin yapımıyla birlikte eski stadyum alanının, Meram İlçesinin merkezi olarak yeniden planlanma sürecinin yaşandığını kaydeden Başkan Akyürek, “Eski stadyum alanında Konyamızın kullanabileceği Kültürpark’tan daha büyük bir meydanı, yeşil alanı hayata geçirmiş olacağız. Burası 100 bin metrekareyi aşan bir alan. Bu alanın önemli oranı şehrimizin yeşil alanı ve meydanı olarak değerlendirilecek. Bu yıkım çalışmasıyla birlikte bölgedeki düzenlemeler ve plan çalışmaları belli bir aşamaya gelmiş oluyor” dedi.

Muhacir Pazarında Meram Belediyesi’nin yapmakta olduğu çalışma için, eski stadyum alanında geçici bir süre farklı bir çalışma yapılacağını, Muhacir Pazarındaki çalışmalar bittiğinde meydan ve yeşil alan düzenleme çalışmalarına başlanmış olacağını vurgulayan Başkan Akyürek, “Bunlar şehir tarihini etkileyecek çalışmalar. Şehir uydu haritasını etkileyecek çalışmalar. Yeni yapılan meydanlar, yeşil alan çalışmaları, yeni yapılan yollar, spor tesisleri ve farklı düzenleme alanları şehrimizin sadece fiziki görüntüsünü değil; aynı zamanda modern şehir havasını ve yaşanabilir şehir karakterini de güçlendirmiş oluyor” diye konuştu.

MERAM İLÇESİNİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Eski stadyum bölgesinin Meram İlçesinin yeni cazibe ve toplanma alanı olacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Nasıl Kültürpark her yıl milyonlarca kişi tarafından kullanılıyorsa eski stadyum alanı da Kültürpark’tan daha yoğun olarak kullanılacak; yürüyüş yollarıyla bisiklet yollarıyla şehrimize yeşil alan ve meydan olarak kazandırılacaktır. Şehrimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR
 • MERAMLI - 13.03.2018
  HELAL OLSUN BAŞKANIM SANA MERAMADA BU YAKIŞIR YEŞİLİ VE SU BOL BİR YER OLSUN İNŞAALLAH
 • yaka - 13.03.2018
  Büyük bir avm yapılsın. yer bulamıyoruz şimdiki avmler çekmiyor artık konya nüfusunu.
 • Zekeriya Totan - 13.03.2018
  İnşaallah betona ve taşa boğulmaz, bol yeşil alan ve ağaç olur.
 • Ali - 13.03.2018
  Sayın baskanim.buraya yetişmiş ağaç nakli yaparsanız küçük bir orman elde edilmiş olur diye düşünüyorum.saygilar
 • Mustafa - 13.03.2018
  Çok büyük bi fuar yapılsın Konya’da öyle bi yere ihtiyaç var hem gelir olur kiralanır firmalara hem insanların fuar merkezi eğlence merkezi olur yerin altına otoparklı
 • can - 13.03.2018
  çok güzel bir çalışma
 • Mehmet - 14.03.2018
  Yanında macur pazarı var ve ciddi bir park ve trafik sorunu var inşallah bu da çözülür.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem