Fotoğraf tutkunlarının gözdesi Karakışla Yaylası
  Konhaber Reklam

Fotoğraf tutkunlarının gözdesi Karakışla Yaylası

konhaber.com
18.02.2019 11:50
Konya'nın Seydişehir ilçesindeki Karakışla Yaylası, 2 metreye ulaşan kar kalınlığıyla doğa tutkunları ve fotoğraf sanatçılarının gözdesi haline geldi.
Fotoğraf ve doğa tutkunları, ilçe merkezine 27 kilometre uzaklıktaki Karakışla Yaylası'nda hem bölgenin doğal güzelliklerini görme fırsatı yakalıyor hem spor yapıyor hem de fotoğraf çekiyor.

Doğa tutkunları, araçlarını Konya'yı Antalya'ya bağlayan kara yolunun kenarında bırakarak kar kalınlığı 2 metreyi bulan yaylaya ulaşmak için yaklaşık 3 saatlik zorlu tırmanış gerçekleştiriyor.

Yaylaya ulaşan fotoğraf ve doğa tutkunları, karda kaybolan evler ve çeşmelerin kartpostallık fotoğraflarını çekiyor.

Fotoğraf tutkunu ve doğasever Turgut Karabacak, yaptığı açıklamada, Karakışla Yaylası'nın doğaseverlerin gözdesi olduğunu söyledi.

Kış aylarında karı, ilkbaharda ve sonbaharda çiğdemleri, çiçekleri çekmeye geldiklerini ifade eden Karabacak, "Hafta sonları spor yaparak zinde bir yaşamın kapılarını aralıyoruz. Zorlu hava şartlarına rağmen zorlu bir yürüyüş ve tırmanış gerçekleştirdikten sonra yaylaya ulaşıyoruz. Dağ, doğa ve fotoğraf aşkı böyle bir şey." diye konuştu.


YORUMLAR
  • Ali ÇALIŞKAN - 18.02.2019
    Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığımız şehrimizde kış turizmine yönelik çalışmalar yapması gerekir. Bu aylarda ilk etapta, Bozkır ve Hadim yayla yollarını kardan temizlenmesi ile bu program hayata geçirilebilinir. Yolların açılması ile haftasonları bu yaylalar cıvıl cıvıl hale gelecektir. Şehrin havasından be gürültüsünden bunalan Konyalı hemşehrilerimiz, özellikle çocuklarımız, buralarda gecirdikleri birkaç saat ile tertemiz bir havada piknik ve kayak yaparak rahatlama imkanı bulacaklardır. Daha sonraki yıllarda da, bu bölgelerde kış turizminin gelişmesi ve daha sağlıklı hale gelmesi için, bu buraya gelen vatandaşlarımızın, gıda, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayabileceği, tesisleşmeye gidilmeli ve bu imkanlar kalıcı hale getirilmelidir.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem