Gençlik merkezi gençlerin ikinci adresi oldu Konhaber Reklam

Gençlik merkezi gençlerin ikinci adresi oldu

konhaber.com
22.01.2019 11:42
Açıldığı günden bu yana gençler için birbirinden değerli çalışmalara imza atan Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi, gençlerin sosyal, kültürel ve sanatsal hayatına büyük katkı sağlıyor.
Açıldığı günden bu yana gençler için birçok etkinliğe imza atan Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi, gençlerin sosyal, kültürel ve sanatsal hayatına büyük katkı sağlıyor.

Gençlik Merkezinde açılan atölye ve kurslar büyük ilgi ve rağbet görüyor. Bu sebeple merkez, adeta gençlerin ikinci adresi oldu. 

Son olarak 5 ayrı branşta ve 12 ayrı ders konu başlığında verilen eğitimlerin birinci dönemi sona erdi.

Dil Atölyesi, Sanat ve Tasarım Atölyesi, Kişisel Gelişim Atölyesi, Nota Atölyesi ve Radyo Televizyon atölyeleri ile  dönem boyunca gençlerin eğitimlerine ve sosyal hayatlarına katkı sunuldu.

Atölyelerde, gençlere maksimum düzeyde fayda sağlamasının yanında onlar için eğitici öğretici projelerde üretildi. Başarılı bir eğitim dönemini geride bırakan Gençlik Merkezi; tamamlanan güz dönemi eğitimi sonrası yeni dönem kurs kayıtlarına da hızla başladı. Yeni dönemde gençler için, ilham verici ortam oluşturmak, motivasyonlarını yükseltmek, yapısal sistemler oluşturmak ve mevcut olan her konuda çatışmaları yönetmenin yöntemleri ile gençleri geleceğe hazırlama misyonu üzerinde çalışmalar planlanıyor. Tüm bu eğitim faaliyetlerinin yanı sıra; farklı kurumlarla paydaş projeler yapmayı planlayan Gençlik Merkezi ayrıca üniversite toplulukların programlarına da ev sahipliği yapıyor. 

Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinin çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ülkemizin bekası yolunda, gençlerimizin eğitimli ve kültürlü yetişmesinin bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti.

Klasik belediyecilik anlayışının yanında sosyal ve kültürel belediyeciliğe önem vermelerinin temel nedeninin bu anlayış olduğunu kaydeden Başkan Fatma Toru sözlerini şöyle sürdürdü;

“Geleceğimizi her yönden iyi yetişmiş bir gençlik kuracaktır. Bu coğrafyada bir beka derdiniz var ise mutlaka gençlerinize sahip çıkarak onları her alanda tam donanımlı yetiştirmeniz gerekmektedir. Meram Belediyesi olarak bu anlayış çerçevesi içinde projeler üretmeyi kendimize rehber edindik. Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezini açarken ve etkinliklerini planlarken bu nokta bizim çıkış noktamız oldu. Onları kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan donatırken aynı zamanda spor yapabilmelerinin de önünü açtık. Her yönden donanımlı bir gençlik için bu tür hizmetlerin artması gerektiğine inanıyoruz” 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem