Günümüzde Konut Alımı Konhaber Reklam

Günümüzde Konut Alımı

konhaber.com
14.06.2019 18:22

 
Günümüzde artan konut sayısı, konutların herkesin zevk ve bütçesine hitap etmesi kişileri konut alımına yönlendirmiştir. Gerek kullanım amaçlı gerekse yatırım amaçlı konut alımı son birkaç yıldır yükselişe geçmiştir. Bu yükseliş inşaat firmalarını yeni konut projeleri ve kampanyaları yapmaya sevk etmiştir.

Özellikle 1+1 dairelerin satışları son zamanlarda artış göstermiştir. Bunun sebebi ise küçülen aile yapısı, öğrencilerin ailelerinden ayrı evlere çıkması olarak gösterilmektedir. Aynı zaman residence projeleri de büyük bir ilgi görmektedir. Özellikle çalışan aileler temizlik, ulaşım, otopark, depreme dayanıklı, sosyal imkânlar gibi hizmetler sebebiyle bu konut projeleri tercih etmektedir.

Ev alırken kişileri ödeme aşaması zorlamaktadır. Bu sebeple bankalar, inşaat firmaları ve çeşitli firmalar çeşitli kolaylıkları müşterilerine sunmaktadır. Örneğin faizsiz ev avantajı sunan inşaat firmaları kişilerin ilgisini çekmekte ve bu projelere yönelmelerine sebep olmaktadır. Bu şekilde faizsiz konut projeleri birçok kesime hitap etmektedir. Bunun dışında peşinatsız taksitle ev seçeneği sayesinde kişiler ilk etapta ödemeleri gereken peşinatı ödemek zorunda kalmazlar. Peşinat yerine taksit ödeyerek ev sahibi olabilirler.

Firmalar haricinde bankalar da peşinatsız ev kredisi vermektedirler. Bu şekilde müşteri çekme politikaları bankalar arasında da rekabet oluşturmaktadır. Peşinatsız ev almak isteyen kişiler bu bankalar ile iletişime geçerek peşinatsız ev kredisi imkânından yararlanabilirler. Peşinat sıkıntısı yaşamayan kişiler ise faizsiz ev kredisi imkânlarından yararlanabilirler. Bankaların peşinatsız kredi de olduğu gibi zaman zaman uyguladıkları faizsiz ev kredisi imkânlarını da araştırarak kişiler kendilerine uygun ödeme seçeneği olan krediyi seçebilirler.

Sizler de bir ev sahibi olmak istiyorsunuz fakat bankalara ödeyeceğiniz faiz oranları, ev sahiplerine ödemek zorunda olduğunuz yüksek peşinatlar sizi bu fikrinizden caydırıyor. Artık böyle düşünmenize gerek yok. Bankaların ve inşaat firmalarının sizlere sunduğu birçok avantaj var. İsterseniz avantajlı konut projelerine yönelebilir isterseniz de bankaların faizsiz ya da peşinatsız konut kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Size en uygun olan seçeneği seçerek siz de güzel bir ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca güvenilir inşaat firmalarının projelerine topraktan satın alım yapabilirsiniz. Henüz inşaat halinde ya da inşaata henüz başlanmamış güvenilir projelerin fiyatları ilk etapta daha uygun olacaktır. Böylece hem kar etmiş olacak hem de güzel bir projede ev sahibi olacaksınız.
 
 
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem