Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkı sömürmeye çalışanlara bunun hesabını sorarız Konhaber Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halkı sömürmeye çalışanlara bunun hesabını sorarız

konhaber.com
21.01.2019 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu marketlerde benim halkımı sömürme mücadelesini devam ettirenler varsa bunun hesabını sorma görevi de bizimdir ve hesabını sorarız." dedi.
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda düzenlenen Ekonomi Şurası'na katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı açıklama, "Kendi medeniyetini, tarihini, kültürünü, ecdadını ısrarla kötüleyen, küçümseyen, aşağılayan, karikatürize eden bir zihniyetin bu ülkenin geleceğine zerre kadar katkısının olması mümkün değildir." dedi. 

"Hesabını sorarız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, birilerinin 'piyasanın şartları' kılıfı ile fırsatçılığa yönelmesinin çok üzüntü verici olduğunu söyledi.

Faiz ve enflasyon oranlarının düşmüş olmasına rağmen market fiyatlarının düşmediğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Faiz oranları, enflasyon belli oranda düşmüş. Buna rağmen markette hala sebze meyvede fiyat düşmüyor. Bunun ahlaki bir temeli olabilir mi?"  

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu marketlerde benim halkımı sömürme mücadelesini devam ettirenler varsa bunun hesabını sorma görevi de bizimdir ve hesabını sorarız."

"Herkesi bu konuda ahlaka davet ediyorum"
Milletin bu konuda dillendirdiği şikayetlerin kulak arkası edilemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, "Her şey ortada, rakamlar ortada, üreticiden çıkışı ortada ama bakıyorsunuz bunlarda en ufak bir oynama, düşüş söz konusu değil. Hala 'vatandaşımı nasıl sömürürüm' bunun gayreti içerisinde. Herkesi bu konuda insafa vicdana ve hepsinden önemlisi ahlaka davet etme görevliliği noktasındayım. Milletimizin bu konuda dillendirdiği şikayetleri kulak arkası edemeyiz. Böyle dönemler, dalgalanmayı fırsat bilip karı artırma değil gerekiyorsa karı bir miktar düşürerek ülkeyi ve toplumu ayağa kaldırma dönemleridir." diye konuştu. 

"Bedelini ağır öderler"
Türkiye'ye en ufak bir saldırıda bulunanların bunun bedelini en ağır şekilde ödeyeceğinin altını çizen Erdoğan, "DEAŞ başta olmak üzere YPG, PYD hepsi, bunun bedelini ağır öderler. Onun için kimse bizi rahatsız etmeye kalkmasın. Birileri siyaset yoluyla, birileri sahada silahla, birileri masada diplomasiyle Türkiye'yi yeniden kendi kafalarındaki o dar kalıplara sokmak için cansiperane bir şekilde çalışıyor. Halbuki artık o günler geride kaldı. Bir başka ifadeyle 'cin şişeden çıktı'." 

Amerika, Rusya ve diğer kesimlerle olan görüşmelerin anlayış ile sonuçlanmasını arzu ettiklerini bildirerek, şöyle konuştu:

"Amerika, Rusya ve diğer kesimlerle olan görüşmelerimizin anlayış birliğine varılarak sonuçlanmasını canıgönülden arzu ediyoruz ama bu demek değildir ki ilanihaye bekleyecek, gözümüzün önünde yürütülen hazırlıkların neticelenmesini seyredeceğiz. İşte sınırlardayız, bütün gücümüzle oralardayız. En yakından gelişmeleri takip ediyoruz. Şayet bize verilen sözler tutulur ve süreç işlerse ne ala. Aksi takdirde hazırlıklarımızı zaten büyük ölçüde tamamladık, kendi stratejimiz doğrultusunda gereken adımları atmaya başlayacağız." 

YORUMLAR
  • Ali Rıza - 21.01.2019
    elektrik şirketlerine de, doğalgaz şirketlerine de sorun o zaman hesabını
  • isimsizzz - 21.01.2019
    Tamam reis öncelikli olarak şu elektrik doğalgaz ve su şirketlerinden başla.
  • reis haklısın - 22.01.2019
    Sayın başkan sadece marketlerde değil, pazarlarda da aynı durum var her şey fahiş fiyatlarda, marketlerde temizlik, gıda, özellikle çocuk bezi, mama, ıslak mendil gibi kalemlerde fiyatlar çok yüksek haftalık zam yapılıyor neredeyse? bunlara dur denmeli ciddi yaptırım denetim cezalar verilmesi gerekmektedir. Vatandaş olarak gerçekten markete pazara girmeye korkar olduk saygılar.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem