‘Hayal Dünyası Odası’ açıldı Konhaber Reklam

‘Hayal Dünyası Odası’ açıldı

konhaber.com
28.05.2019 13:47
Selçuklu Proje Destek Programı kapsamında Cahit Zarifoğlu İlkokulunda dezavantajlı ve göçmen ailelerin çocuklarının oyun ve terapi yöntemi ile eğitim almalarına imkan tanıyan ‘Hayal Dünyası Odası’nın açılış töreni gerçekleştirildi.
Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde Öğretim Görevlisi Dr. Cengiz Çelik’in projesi olarak hayata geçen ‘Hayal Dünyası Odası’nın bu kategoride Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtildi.

Ayrıca proje kapsamında Selçuklu ilçesindeki bazı ilkokullara oyun terapi sandığı ve materyallerin dağıtımlarının da gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açılış sırasında bilgilendirme konuşması yapan proje sahibi Dr. Cengiz Çelik,  dezavantajlı ve göçmen ailelerin çocuklarının bu mekânda olumlu davranışlar geliştirebileceklerini söyledi. Oyun odasının içeriğine dair genel bilgiler de veren Çelik, okul yönetimi başta olmak üzere kendisine bu süreçte destek veren herkese teşekkür etti.  

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de şehrimizdeki üniversiteler ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını, burada kazananın öğrencilerin, şehrin ve ülkenin olduğunu söyledi. ‘Hayal Dünyası Odası’nın da bu kapsamda çok güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Büyük, emek ve destek veren herkese teşekkür etti. 

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem