Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Türbülanstan çıktık Konhaber Reklam

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Türbülanstan çıktık

konhaber.com
09.08.2019 12:36
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik." ifadesini kullandı.
Albayrak, Twitter hesabından ödemeler dengesi verilerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yaşanan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerinin de ötesine taşıdıklarına işaret eden Albayrak, "Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, "Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
  • İlker - 09.08.2019
    Türbülastan çıktık düşüyoruz sayın bakan.
  • Mahmut amca - 09.08.2019
    Bakan yine eğlenmiş vatandaşla. Vatandaş hala türbülansın içerisinde. Değişen bir şey yok. Bakan sadece kayınpederini kandırıyor, bizleri değil.
  • muhammed - 09.08.2019
    söylediğine kendi inanmıyor, ben ne inanacağım.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem