Hükümetin kamu işçilerine yeni teklifi belli oldu
Konhaber Reklam

Hükümetin kamu işçilerine yeni teklifi belli oldu

konhaber.com
22.07.2019 09:19
Türk-İş'in bir önceki yüzde 5+yüzde 4'lük tekliften sonra masadan kalkmasının ardından kulislerde yeni teklif konuşuluyor.
Bir ay önce kamu işçilerinin zam oranlarını konuşmak için hükümetle masaya oturan Türk-İş, zam oranlarını beğenmediğini belirtmiş, grev kartını oynamıştı.

Hükümetin, 19 Haziran'da yapılan görüşmede yüzde 5+yüzde 4 zam ve maaşı 3500 lira altında olaran 60 lira seyyanen zam teklifinin ardından; Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay; "Ağustos sonuna kadar ya imzalayacağız ya da grev. Yasalar ne emrediyorsa onu yapmakla mükellefiz. Teklifin kabul edilecek bir yanı yok." demişti.

Bu gelişmenin ardından kulislerde hükümetin kamu işçilerinin önüne yüzde 5+yüzde 4 teklifle çıkacağı konuşuluyor. Seyyanan zam oranının ise 110-120 lira olabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR
 • vatandaş - 22.07.2019
  Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
  Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
  Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
  Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

  Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak
  Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak
  Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
  Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

  Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
  Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin


 • fatih alkan - 22.07.2019
  bülent arınca yapılan zamdan istiyoruzz
 • ali - 22.07.2019
  kendilerine geldimi yüzde yirmi gariban işci kardeşime geldimi yüzde 9 bunlarda bence din iman merhamet eksikliği var memlekette kriz varsa c.başkanlığı yüksek istişare kurulu üyeleri arpalıktan aldıklarını devlete bağışlasınlar nasıl olsa süper emekli hepsi bu ükeye onların katkısı olduğuna inanmayaqnlardanım
 • Üretim Üretim Üretim - 23.07.2019
  zamanında 100 bin TL ye yaptığınız daireleri 250-350 bin TL ye sattınız şimdide sektör patladı çok bile gitti bence kar marjı yüksek diye önüne gelen emlakçı ya da mütahit oldu ha bire demire betona+diğer inşaat malzemelerine paralar gömüldü ve sonuç ortada.,Kalkınma Üretimle olur Tarımsal üretim Sanayi üretimi Dış Ticaret artmadığı sürece inşaat sektörü ile kalkınma olmaz konya kadar tarım arazisi olmayan hollandaya bakın tarımsal üretimi 80 milyar Euro Ülkemizin ne kadar peki 17 Milyar
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem