Hüsnü Bozkurt yine sahnede! Bu kez ÖSO'yu hedef aldı Konhaber Reklam

Hüsnü Bozkurt yine sahnede! Bu kez ÖSO'yu hedef aldı

konhaber.com
13.02.2018 18:14
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Afrin'in terör örgütlerinden temizlenmesi amacıyla yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerine destek veren Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) için "El Kaide arttığı" benzetmesinde bulundu.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Bozkurt, CHP Parti Meclisi'ne seçilen Bülent Ecevit Tatlıdil'in CHP Ereğli İlçe Başkanlığı görevini Veysel Gönülal'a devir teslim törenine katıldı.

Törende konuşan Bozkurt, Suriye'deki gelişmelere değinerek, "Türkiye, bir an önce Rusya, Irak, İran ve Suriye'nin meşru hükümeti Esed hükümeti ile anlaşarak, Ortadoğu'daki emperyalist plana karşı, mutlaka antiemperyalist bir duruş sergileyebilmelidir." diye konuştu.

Bozkurt, şunları söyledi:

"Belli bir mezhepçi kafayla hala Esed ile görüşmemek ve ÖSO denilen El Kaide artığı birtakım adamlarla, sırf harekata meşruiyet kazandırmak için bir arada yürümek maalesef hiç akılcı işler değil. Ondan sonra lafa gelince 'Çanakkale'de Mardinli ile Konyalı koyun koyuna yatıyormuş, Kurtuluş Savaşı'nı biz Kürtlerle birlikte vermişiz'. Kürtler bizim düşmanımız mı? Yok böyle bir şey. Türkiye'nin her yerinde beraber yaşıyoruz."

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında, geçen yıl 16 Nisan'daki referanduma ilişkin bir televizyon programındaki "Diyelim ki 'Evet' çıktı, kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye, Sakarya'ya, Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz." şeklindeki sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

 

YORUMLAR
 • Doğrucu - 13.02.2018
  mezhepçiliği senin partin yapıyor, hatta başındaki. esed dediğin kaç milyon suriyeliyi katletti. dah geçen hafta klor gazıyla can aldı. sanki öyle bir esed portresi çiziyor ki güllük gülistanlık. antiemperyalist duruşu zaten şu an Türkiye gösteriyor, gereken postayı da koyuyor. sizler, yok afrin nin içine girilmesin, falan da felan da. daha partinizde ypg ye terör örgütüdür demeyenler çok. ilk önce sen dönde bir partine bak. ahkam kesme.
 • Adsiz - 13.02.2018
  Chp nin Türk partisi olduğuna inanmıyorum
 • Berkay - 13.02.2018
  Ypg yi bile eleştirme tenezzülüne girmiyor. Chp nin sonu geldi
 • Erdal42 - 13.02.2018
  Kervan yola çıktı dönüş yok boşuna germeyin kendinizi
 • Ali - 14.02.2018
  Bunlar ösodan rahatsız olmslrının sebebi onların dindar olması. Pkk onlardan daha çok severler hsta ak partililerdende cok severler. Çekinmeserler mehmetçiğide eleştirirler ypg yi vuruyor diye tipik chp zihniyeti
 • muhsin - 14.02.2018
  amerika ora konarken esede mi sordu.
 • Hasan ali - 15.02.2018
  Bu tür adamlar vatan hainliğinden yargılanıp ceza almadıkça daha çokk sahnede fitne için bağırırlar. Ceza almalı bunların hepsi
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem