İlk kez karla tanışan buzağının sevinci Konhaber Reklam

İlk kez karla tanışan buzağının sevinci

konhaber.com
21.11.2017 16:42
Kırklareli'nde Istranca Dağları'nın eteğindeki Çağlayık köyünde bir hafta önce dünyaya gelen buzağının ilk kez karla tanışması renkli görüntülere sahne oldu.
Hayvan Besicisi Mehmet Kaygısız'a ait "Fatma" ismindeki inek geçen hafta doğum yaptı.

Havaların soğuk ve kar yağışlı olması nedeniyle bir haftadır dışarıya salınmayan buzağı, sahibi tarafından kar yağışının etkisini kaybetmesi üzerine ilk defa dışarı salındı.

Karla ilk kez tanışan buzağı bir süre yerdeki karları yaladıktan sonra, uzun süre annesinin bakışları karşısında koştu. Adeta çocuklar gibi sevinen buzağının, zaman zaman zıplaması, çevredeki vatandaşları da gülümsetti.

Besici Kaygısız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllar hayvan besiciliği yaptığını ancak ilk kez bir buzağının karla tanışmaktan bu kadar keyif aldığına şahit olduğunu söyledi.

Buzağının sevincine çok şaşırdığını belirten Kaygısız, buzağının sevinci karşısında kendilerinin de mutlu olduğunu belirtti.

Kar yağışının tüm canlılar için bolluk bereket anlamına geldiğini dile getiren Kaygısız, "Buzağımız da ilk kez karla tanışması ile sevinç yaşıyor. Normalde bu hayvanlar doğaya alışık ancak, karla ilk kez tanışıyor. O da karın keyfini çıkartıyor. Ben ilk kez böyle bir şeyle karşı karşıya geldim. Ben de açıkçası çok mutlu oldum." diye konuştu.


YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem