​Karatay Fen Lisesinde “Eğitimde Teknoloji Gücün Adresi” konferansı Konhaber Reklam

​Karatay Fen Lisesinde “Eğitimde Teknoloji Gücün Adresi” konferansı

konhaber.com
22.06.2019 14:20
​Karatay Fen Lisesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılını kapsayan “Eğitimde Teknoloji Gücün Adresi” (ETGA) isimli Erasmus+Ka1 personel hareketliliği projesinin yaygınlaştırma konferansı gerçekleştirildi.
Konferansa okul müdürleri, öğretmenler, üniversite öğrencileri, lise öğrencileri ve vatandaşlar dinleyici olarak katıldı.  

Konferansta Okul Müdürü Hayrettin Çimen, proje irtibat kişisi İngilizce Öğretmeni Emel Yavuz, proje katılımcıları Biyoloji Öğretmeni Miyase Özücan ve İngilizce Öğretmeni İsmail Mangırcı tarafından Web 2.0 uygulamalarının eğitim öğretimde nasıl kullanılacağına dair bilgi verildi. 

Konferansa katılan seyircilere Web 2.0 uygulamalarından bir tanesi olan kahoot ile mini bilgi yarışması yaptırıldı, cep telefonlarıyla katılım sağlanan yarışmada kahoot uygulamasının derslerde nasıl öğrenciyi motive ettiği pratik olarak gösterildi. 

Konferansta ayrıca diğer uygulamalardan da kısa kesitler sunuldu ve konferans tamamlandı.

Okul Müdürü Hayrettin Çimen, KTO Karatay üniversitesinin bu tür faaliyetlerde okula destek vermesinin 2023 eğitim vizyonu belgesinde yer alan “Okulların, bölgelerindeki bilim merkezleri, müzeler, sanat merkezleri, teknoparklar ve üniversitelerle iş birlikleri artırılacaktır” dedi.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem