Kaynak Robotları ile Kaynak İşlemlerinizi Kolaylaştırın! Konhaber Reklam

Kaynak Robotları ile Kaynak İşlemlerinizi Kolaylaştırın!

konhaber.com
14.05.2019 01:35

 
Kaynak işlemi sırasında kaynak izinin güvenli bir şekilde konumlanmasını sağlayan kaynak robotu kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Yeni nesil teknolojiler arasında önemli bir yere sahip olan uygulama ile; kalite ve hassasiyet aynı anda elde edilebilir. Bugün günümüzde baktığımızda kaynak robotları en çok otomotiv endüstrisinde kullanıldığını görüyoruz. Nedeni ise, robotların hassas bir biçimde kaynak yaparak, işçilik maliyetlerini önemli şekilde indirmesi olarak gösterebiliriz.
 

 
 Uygun Maliyetlere Sahip Hat Kurulumu
 
 Doğru arayüz yazılımı ile hazırlanan ve maliyet avantajı sağlayan sistemler, yüksek sıcaklıkta kullanılmaya uygundur.
 
 * Koruma gövdesi
 * Koruma camları ve
 * Soğutma modülleri işlem esnasında uygulanan ısının 400 dereceye kadar çıkmasına imkan sağlar.
 
 Farklı sektörler için kullanıma uygun olan robotlar, yenilikçi teknolojilerden destek alarak maliyet avantajı sağlar. Otomotiv endüstrisinden demiryolu endüstrisine, tersane tesislerinden demir çelik sektörüne kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan kaynak robotları yüksek verimlilik için tercih edilir.
 

 
 Yüksek Verimlilik ve Düşük Maliyet
 
 Kolay ve anlaşılır komutlarla desteklenen robotlar, otomoatik olarak gözlenebilir ve ihtiyaç halinde güncellenebilir. Yüksek hıza sahip olan sistem zaman açısından bakıldığında yüksek verimlilik sağlar. Aynı parçaların eş zamanlı olarak çalışma özelliği maliyetlere etki eder ve işletim masrafları minimum seviyeye çekilir. Uygun kaynak donanımını en iyi kalitede sunan sistemler, karmaşık kaynak işlemlerinin kusursuz bir şekilde yapılması için idealdir.
 
 Özel tasarıma sahip robotlar, uzun mesafeleri hızlı bir şekilde kat ederken, büyük alanlarda ve aşağı yukarı işlemlerde etkili sonuçlar elde eder. Düşük maliyetlerle yüksek performans ve güç yoğunlu oluşturan sistemler küçük, orta ve büyük işletmelerin belirledikleri hedefleri gerçekleştirmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. Kaynak robotları günümüzde her geçen gün daha da yaygınlaşmakta, endüstri 4.0 için önemli bir nokta oluşturmaktadır. İlk defa 1960larda kullanılan bu robotlar bugün kaynağın olduğu her noktada güvenilir çözümler sağlamaktadır.
 
Kaynak: https://www.yaskawa.com.tr/tr/coezuemler/uygulama/kaynak-robotu-kesme-robotu/
 
 
 
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem