Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti!   Konhaber Reklam

Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti!

konhaber.com
07.02.2018 11:29
Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye geldi, "midemde bir sertlik var" dedi. 12 yaşındaki Neslihan'ın şikayetleri üzerine yapılan tetkiklerde gerçek ortaya çıktı. Ameliyata alınan Neslihan midesinden çıkanları görünce şok oldu, arkadaşlarına seslendi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... 12 yaşındaki Neslihan Karakoç karın ağrısı şikayeti ile Konya Farabi Hastanesine başvurdu.

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bülent Erenoğlu muayene sonrası çekilen tomografide midede top şeklini almış cismi gördü.Endoskopi ile midedeki kütlenin saç ve sakız olduğu tespit edildi,
ameliyat kararı verildi. Neslihan'ın midesinden yaklaşık 2 kilo 800 gram ağırlığında saç ve 50 adet sakız çıkarıldı. 

Saç yeme şikayeti aslında doktorların çok sık karşılaştığı bir durum... Şikayetler zaman zaman ciddi müdahalelerle giderilebiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bülent Erenoğlu, "Özellikle stres altındaki çocuklarda bilinçsiz olarak saçıyla oynaması sonrasında saçını yemesiyle oluşan durum. Çok sık görülen durum. Saçın sildirilemeyen maddesi nedeniyle midede top halinde birikmeye başlıyor ve kitleyi oluşturuyor. " dedi.

Sağlığına kavuşan Neslihan saç yeme ve çiğnediği sakızı yutma alışkanlığını bırakacak. 


YORUMLAR
  • Tetik ailesi - 07.02.2018
    Bulent hocam cok başarılı bır cerrah.hasta yaklaşımı super.allah boyle Dr sayısını artırsın.badımuzdan eksık etmesın.başarı hiçbir zaman tesadüf değil.
  • bey - 08.02.2018
    opr dr BÜLENT ERENOĞLU diye yazılır ADAM GİBİ ADAM diye okunur hocam RABBİM sizi başımızdan ekik etmesin
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem