Konya'da aynı mahallede yaşanan silahlı saldırılarla ilgili flaş gelişme! Mahkemeden tutuklama ve yakalama kararı	  Konhaber Reklam

Konya'da aynı mahallede yaşanan silahlı saldırılarla ilgili flaş gelişme! Mahkemeden tutuklama ve yakalama kararı

konhaber.com
15.01.2019 20:32
Konya'da bir mahallede birbiri ardına düzenlenen ve 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırılarla ilgili gözaltına alındıktan sonra adliyede serbest bırakılan şüphelilerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yeniden gözaltına alınan ve tutuklanan şüphelilerden biri cezaevine gönderilirken, iki kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.
Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Mehmet Akif Mahallesi Munis Sokak'ta yürüyen Tamer Özkan'a (19), geçtiğimiz cumartesi günü beyaz renkli bir minibüsten tabancayla ateş açılmıştı. Yaralanan Özkan, ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Bu olaydan yaklaşık yarım saat sonra aynı mahalledeki Dikiciler Sokağı'nda yürüyen Oktay Toraman'a da (33) aynı renk ve marka minibüstekiler tarafından ateş edilmişti.

İki saldırının ardından gözaltına alınan 3 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmiş, şüpheliler serbest bırakılmıştı. 

Olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Konya Cumhuriyet Başsacılığından yapılan açıklamaya göre, yeniden gözaltına alınan şüpheli H.U. Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinin ardından ''Hayati tehlike geçirecek şekilde silahla yaralama ve silahla tehdit'' suçlarından tutuklama talebi ile Konya 4. Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi. Mahkemede tutuklama kararı verilen şüpheli cezaevine gönderildi. 

Diğer şüpheliler F.K. ve R.G. hakkında da ''Hayati tehlike geçirecek şekilde silahla yaralama ve silahla tehdit” suçlarından Konya 1.Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmalarına yönelik yakalama talebinde bulunuldu. Konya 1.Sulh Ceza Hâkimliğinin kararları ile şüpheliler F.K. ve R.G. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 

 

YORUMLAR
 • ali palabıyık - 15.01.2019
  polis titizlikle araştırıyor zanlıları yakalıyor adliyeye çıkartıyor serbest kalıyorlar sonradan tekrar yakalama kararı çıkarılıyor ....? yazık değilmi o polislerin verdiği emeğe bu nasıl yargı sistemi.kanunu kitabı ayrı ayrımı yazıyor nedir bu yaman çelişki.
 • SevdamKonyam - 15.01.2019
  Çok merak ediyorum, hangi gerekceye dayanılarak, bu katil adayları serbest bırakıldı Şimdi arada bul.
 • hasan - 15.01.2019
  Bu nasıl ülke adamlar zevk için adam vuruyorlar sonra serbes bırkıyorlar sonra tekrar polise yakalama emri veriyorlar artık bu işlemler kabak tadı verdi
 • ERHAN - 16.01.2019
  OYUNCAĞA ÇEVİRDİNİZ YEMİN OLSUN.
 • mert - 16.01.2019
  haberlerin sayesinde tutuklama kararı çıkmış değilse adamlar serbest
 • hüso - 16.01.2019
  AŞAĞIDAKİ YORUMLARA BEĞENMEDİM BUTONUNA BASANLARI YAKALAMAK LAZIM ASLINDA..
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem