Konya'da çalıştığı fabrikadan 81 bin liralık malzeme çaldığı iddiası Konhaber Reklam

Konya'da çalıştığı fabrikadan 81 bin liralık malzeme çaldığı iddiası

konhaber.com
12.01.2019 18:02
Konya’da çalıştığı fabrikadan tır fren sistemi parçaları çaldığı iddia edilen şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı. 81 bin lira değerindeki malzemeleri 2 bin lira karşılığında sattığı öne sürülen şüpheli tutuklandı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Olay, Selçuklu ilçesi Büyük Kayacık Mahallesi 3'üncü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada yaşandı. Tır fren sistemi parçaları üretimi yapan fabrikanın yetkilileri tarafından yıl sonu dolayısıyla parça sayımı yapıldı. Sayımda 81 bin lira değerindeki parçaların eksik olduğu tespit edildi.

Fabrika yetkilileri durumu araştırırken, güvenlik görevlisi Mayıs ayında şüpheli bir durumunun yaşandığını söyledi. Görevli, gece geç saatlerde 10 yıldır fabrikanın işçisi olan Mehmet G'nin mesaide olmamasına rağmen otomobili ile fabrikaya geldiğini 'Bitirmem gereken işler var" diyerek içeri girdiğini belirtti. Bunun üzerine incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde, şüphelinin gece girdiği iş yerinden sabaha kadar çıkmadığı, sabah olunca da mesaine devam ettiği tespit edildi. Fabrika yetkilileri bunun üzerine durumu polise bildirdi. Asayiş Şube müdürlüğü ekipleri, Mehmet G'yi gözaltına aldı.

Şüphelinin ifadesinde, "Paraya ihtiyacım yok, ama bir anlık gaflete düşüp, şeytana uydum. Pişmanım" dediği belirtildi. Polis, Mehmet G’nin 81 bin lira değerindeki malzemeleri 2 bin lira karşılığında sattığı iş yerine baskın düzenledi. Burada, çalınan malzemelere el konuldu. Ele geçirilen malzemeler fabrika yetkililerine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet G, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

 

YORUMLAR
  • Kuşkulu - 13.01.2019
    Benim anlamadığım şu.adam Mayıs ayında çalıyor.
    Polis daha yeni operasyon yapıyor.adamı yeni yakalıyor ve adam 81.000₺’lik malzemeyi 2.000’₺’ye satacak kadar daralmış.ve sattığı adamda mayısdan bu yana o malları hiç kullanmadan veya başka birine satmadan aldığı gibi durması sizcede garip değilmi
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem