Konya'da sınıf öğretmeninden anlamlı proje Konhaber Reklam

Konya'da sınıf öğretmeninden anlamlı proje

konhaber.com
18.01.2019 08:36
Akşehir Haydar Tuna İlkokulunda öğretmenlik yapan Yunus Yurt, "Sınıf Arkadaşlarımla Evimde Kitap Okuyoruz" sloganıyla proje başlattı. Proje kapsamında her hafta Cuma günü 14.00-15.00 saatleri arasında bir öğrencinin evinde toplanan öğrenci ve öğretmenler kitap okuyor.
Akşehir Haydar Tuna İlkokulu sınıf öğretmeni Yunus Yurt'un geçen yıl ‘“Sınıf Arkadaşlarımla Evimde Kitap Okuyoruz” sloganıyla başlattığı geleneksel kitap okuma projesi bu yıl da devam ediyor.

Sınıf Öğretmeni Yunus Yurt hazırladığı projenin hedefini, "Öğrencilerimin okuduğunu anlama, öğrenme, etkili düşünebilme, konuşma ve ifade etme becerilerini kazandırmak ve ailelerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, bunun yanı sıra öğrencilerin evde kitap okuyan anne, baba yada aile büyüklerine tanık olması, öğrencilerin kitaplara olan yolculuğunda güçlü bir rol model olmasını ve ailenin eğitim öğretim faaliyetlerine etkin katılımının sağlamasını amaçlıyorum.” sözleriyle ifade etti.

Proje kapsamında her hafta Cuma günü 14.00-15.00 saatleri arasında önceden planlanan program çerçevesinde sınıf öğretmenleri ve sınıf arkadaşları öğrencilerin evlerine misafir oluyor. 

Sınıf öğretmeni, öğrenciler ve aile bireyleri misafir olunan öğrencilerin evlerinde 20 dakika kitap okuyor. 

Öğrencilere arkadaşlarını ve ailelerini daha yakından tanıma fırsatı sunan projeyle öğrencilerin birbirleriyle iletişimleri artıyor. Böylelikle öğrenciler okumaya dair tatlı anılar biriktirirken diğer yandan eğitim-öğretimin temel ögelerinden biri olan aileyle daha etkili bir iletişim sağlanıyor. 

Akşehir'de ilk defa uygulanan bu proje velilerin takdirini kazanıyor ve kültürümüzün değerlerinden biri olan misafirperverliklerini gösteren veliler okumadan sonra öğrencilere ikramlarda bulunuyor.

KONTV BİP-WhatsApp İhbar Hattı/0544 442 0155


YORUMLAR
  • Sdoğanay - 18.01.2019
    Güzel bir proje destek verenleri tebrik ediyorum
  • Mahmut Yüksel - 18.01.2019
    Tebrikler
  • . - 19.01.2019
    Böyle öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem