Konya'nın fenomen taksi şoförü Konhaber Reklam

Konya'nın fenomen taksi şoförü

konhaber.com
21.06.2019 17:41
Tek hayali üniversite mezunu olmaktı, başladı ama bitiremedi… Konyalı taksici bir öğrencinin mezuniyet cübbesini giydi ve fotoğraf çektirdi. Sosyal medyaya düşen o fotoğraf kısa sürede paylaşım rekoru kırdı… Muhabirlerimiz Hasan İnci ve Adem Yıldız o fotoğrafı paylaşan genç ile fenomen taksiciyi yeniden buluşturdu…
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Her şey sosyal medyada paylaşılan bu fotoğrafla başladı… Üniversite öğrencisi gencin fotoğrafın üstüne yazdıkları görenleri duygulandırdı ve o fotoğraf kısa sürede paylaşım rekoru kırdı.

KONTV Haber ekibi taksici ve müşterisini bir kez daha buluşturdu.  

Sosyal medyadaki paylaşımlar Hamdi Albayrak’ı Konya’nın en ünlü taksi şoförü yaptı… Bosna Hersek Mahallesinde çalışan Albayrak sadece müşterilerine değil kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlere de yetişemiyor.

İşler de yoğunlaştı tabi… Taksi durağını arayan her müşteri Hamdi Albayrak’ın gelmesini istiyor.

Onun bu iç ısıtan örnek davranışı milyonları etkiledi. O ise içinde ukde kalan okul özlemini şöyle anlatıyor:

"Benim hayalimde İngilizce öğretmenliği vardı. Okumak, diploma almak güzel bir şey ama diplomayla kendilerini geliştirirsinler. Buna millet olarak ihtiyacımız var. Herşey para değil, insanlık..."

Fenomen taksicinin bir de mesajı var:

"Öğrencilerden para almamamın nedeni, babamın bir vasiyeti vardı, öğrencilere özellikle yardımcı olmamızın tavsiyesinde bulundu. Bende günlük olarak 100 tane öğrenci taşıyorsam, 10 tanesini ücretsiz olarak taşıyarak, babamın ve annemin ruhlarına hediye etmek maksatlı karar aldım. Bu karardan çok mutluyum"

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem