Konya Valisi Toprak'tan 'Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu'nun gösterisine davet Konhaber Reklam

Konya Valisi Toprak'tan 'Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu'nun gösterisine davet

konhaber.com
17.01.2019 16:56
http://kanalon.tv/izle-139029-konya_valisi_topraktan_reng_i_hakkari_sanat_toplulugunun_gosterisine_davet_.html
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Yaklaşık 9000 yıllık bir tarihe sahip olan ve çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Hakkâri, bu eşsiz mirasını günümüze kadar taşıdı. Keşfedilmeyi bekleyen bu belde, içerisinde öyle bir zenginliği barındırıyor ki gidip görmeyenler ancak anlatılanlarla yetinebilir. 

Şimdi ise serhat diyarının rüzgârı Selçuklu diyarı Konya’da esecek. Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğu, Konya ve Hakkâri Valiliği’nin işbirliğinde kentin kültürel, sosyal ve sanatsal zenginliğini 24 Ocak’ta Konya’ya taşıyacak.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, topluluğun Türkçe ve Kürtçe müzik dinletisi, zeybek, teke ve horon oyunlarının yanı sıra kentin gelenek ve göreneklerinin yansıtılacağı etkinliklerle herkesi kendine hayran bırakacağını söyledi.Hakkari'de cana yakın, vefalı, duygusal bir insan topluluğunun olduğunu belirten Toprak "Zorunlu bir memuriyet ya da askerlik olmadığı müddetçe Konya'dan çoğu vatandaşımız Hakkari'ye gitme fırsatı bulmamıştır. Konya ile Hakkari'yi, bu iki güzel şehrimizi bir şekilde buluşturma yolunu düşündük. Bunun da en iyi ve en eğlenceli yolunun Reng-i Hakkari grubunun gelmesiyle olacağı fikrine vardık. Aynı zamanda bu program, bölgelerimiz ve illerimiz arasında birlik, beraberlik ve kardeşliğe, birbirimizi tanımaya vesile olacaktır. Ben bu düşüncelerle grubumuzu Konya'ya davet ettim. Onlar da büyük bir memnuniyet ve özlemle davetimizi kabul ettiler. İnşallah gelecek hafta perşembe günü saat 19:00'da Selçuklu Kongre Merkezimizde bir gösteri sergileyecekler." dedi. Topluluğun her yöreye ait müzik icra edip folklor oyunları sergilediğini ifade eden Vali Toprak, aynı zamanda tiyatro gösterilerinin de ilgi çekici olduğunu kaydetti. KONTV Haber aracılığıyla Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek geceye tüm vatandaşları davet eden Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak "Program ücretsiz olacak. Konya halkımızı 24 Ocak Perşembe akşamı saat 19:00'da Selçuklu Kongre Merkezine davet ediyorum" diye konuştu. 


 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem