Konyaspor'da teknik direktör konusu bu hafta bitirilecek Konhaber Reklam

Konyaspor'da teknik direktör konusu bu hafta bitirilecek

konhaber.com
18.06.2018 12:25
Atiker Konyaspor’da Kurumsal İletişimden Sorumlu As Başkan Recep Çınar teknik direktör konusunun hafta içinde bitirileceğini söyledi.
Recep Çınar yaptığı açıklamada, Olağanüstü Genel Kurul sonrasında görevi devir alır almaz başkan Hilmi Kulluk’un talimatları doğrultusunda yoğun bir çalışma temposu içine girdiklerini belirtti. Öncelikli olarak teknik direktör konusunu ivedilikle çözüp, daha sonra da takımdan  gidecek ve kalacak oyuncular konusunun ele alınacağını belirten Çınar "Özellikle teknik direktör konusunda geç kalmayacağız. Bu konudaki belirsizliklerin ortadan kalkması durumunda çok daha net bir takım açıklamaları camiamızla paylaşabileceğiz. Başkanımız Hilmi Kulluk yönetiminde, İkinci Başkanımız Selçuk Aksoy, Başkan Yardımcımız Abbas Kılınç, As Başkanlarımız Osman Koçak ve Mustafa Aydınalp’tan oluşan transfer komitemiz, teknik direktörümüzü belirlemesinin ardından listemizde yer alan isimlerle iç ve dış transfer görüşmeleri yapacaktır. Atiker Konyaspor’umuzun formasını yeni sezonda giyecek isimleri kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda en kısa sürede takımımıza kazandırıp sezon başı hazırlık kampına yetiştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

TARAFTARLAR SABIRLI OLMALI

Recep Çınar, Atiker Konyaspor’u sevenlerin, Atiker Konyaspor’u yaşam biçimi haline getirenlerin, Atiker Konyaspor’a gönül verenlerin sabırlı davranması halinde Hilmi Kulluk başkanlığındaki kulübün kısa süre içinde hissedilir bir ivme kazanacağını belirterek, yeni başkanın tek derdinin ve tek tasasının yeşil-beyazlı kulüp olduğunu söyledi. Çınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Atiker Konyaspor’un Süper lig’de kalıcı olması için öncelikle mali yapısını düzeltmesi, sonra da hedefini belirlemesi gerekir. Ekonomi yerlerde sürünürken, siz çıkar ‘biz şampiyonluk için oynayacağız derseniz’ bu hayal satmaktır.  Hilmi Kulluk da böyle bir başkan değil. Daha realist, daha gerçekçi bir başkan. Dediğim gibi, kendisine, yönetimine, takımın başına getireceği teknik adama ve oyunculara sabır gösterilirse, bu kulüp iki yıl içinde  hem ekonomik olarak, hem de sportif olarak ihya olur” 

ALTYAPI YENİDEN DİZAYN EDİLECEK

Altyapı ile ilgili da düşüncelerini paylaşan İletişimden sorumlu As Başkan Recep Çınar, Atiker Konyaspor’un iyi bir altyapıya sahip olduğunu, ancak buranın yeniden dizayn edilmesi halinde çok daha verimli bir hale getirileceğini söyledi. Çınar, “Sabır sadece yukarısı için değil, altyapı içinde gerekli. Zahir Renklibay önderliğindeki altyapının kesinlikle yeniden organize edilerek, Atiker Konyaspor’un ihtiyaçlarına cevap verecek hale getirilecektir. Amatör kulüplerden de maksimum düzeyde yararlanacak olan Renklibay’a bu anlamda destek verilecektir. Konya’nın bu kaynağı mutlaka kullanılacaktır” diye konuştu. 

Çınar, Anadolu Selçukspor’un da yeniden yapılandırılıp Atiker Konyaspor’a yerli oyuncular kazandırması anlamında daha geniş imkanlara kavuşturulacağının altını çizdi.


 

YORUMLAR
 • KONYALI - 18.06.2018
  HER ZAMANKİ GİBİ YİNE GEÇ KALIYORUZ BİR AN EVVEL HOCA BELİRLENİP TRANSFERE BAŞLANMALI
 • MUSTAFA KIVRAK - 18.06.2018
  inanmayın çok zor
 • Dns - 18.06.2018
  Millet transferi bitirdi biz hala antrenör bulamadık, bir de yeni hoca gelirse uyum süreci takımı tanıması filan oooo yine bize kalacak çürük çarık
 • Pascal nauma - 18.06.2018
  Sergen yada aykut haricinde bir hoca gelirse o stada hic bir sekilde gitmem
 • konyam - 18.06.2018
  SAYIN RECEP ÇINAR BUKONUDA BİR KONYALI OLARAK SANA VE YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARA SONSUZ GÜVENİYORUZ,BAŞKA KONUŞMAMIZA GEREK YOK,YOLUNUZ AÇIK OLSUN.
 • hasan - 18.06.2018
  yönetim hala neyi bekliyo çok merak ediyorum
 • can - 18.06.2018
  bunlar da başladı sabredin demeye...haydi hayırlısı..
 • kudretsitmapinar - 19.06.2018
  hani sergeni satmak yokdu
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem