LGS'den tam puan alan öğrencinin hedefi, yazılım mühendisi olmak Konhaber Reklam

LGS'den tam puan alan öğrencinin hedefi, yazılım mühendisi olmak

konhaber.com
24.06.2019 15:57
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavda bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Karapınar Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Taha Erdoğan Keleş, ilçede sevinç yarattı.
Öğretmen baba ile üniversite mezunu bir annenin çocuğu olana Taha Erdoğan Keleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sınav sisteminde bilginin tek başına yeterli oladığını söyledi.

Sınava hazırlanırken günlük yaşantısında hiçbir kısıtlamaya gitmediğini ifade eden Keleş, "Başarımda Okul Müdürüm Metin Yapar, aile ve öğretmenlerimin büyük emeği var. Sınava hazırlananlar hayatlarına normal devam etsinler, planlı ve programlı çalışsınlar. Yalnız çalışırken kafalarını patlamasınlar. İleride yazılım mühendisi olmak istiyorum." dedi.

Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ise Taha Keleş ile ailesi ve okul öğretmenlerini tebrik etti.

YORUMLAR
 • konya - 24.06.2019
  tebrikler, adamsın
 • emr - 24.06.2019
  adam akıllı meslek seçte o kadar çaba boşa gitmesin.sonra açıkta kalma.
 • mehmet - 24.06.2019
  1.Öğrencilerden birisi de Karatay Hürriyet Ortaokulu\'ndan bir kızımızKızımızı,ailesini ve öğretmenlerini tebrik ederim.
 • Selman ACAR - 24.06.2019
  Maşallah Bu Başarı artık eğitimide ticaret haline getirmiş özel okullara verilmiş bir derstir. Alla yolunu acık etsin tebrikler sana kardeşim.
 • Kenan ÇOBAN - 25.06.2019
  Tebrikler. Başarının çok çalışma ile değil düzenli çalışma ile olduğu kez daha ıspatlanmış oldu.
 • murat - 25.06.2019
  maşallah allah yolunu açık etsin.aile nede hayırlı olsun. sizin adınıza ne kadar gururlansak azdır.allah gönlüne göre versin delikanlı.
 • Bilişim Tek.Öğretmeni - 25.06.2019
  Öğrencimizi ,ailesini ve üzerinde emeği olan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.Teknoloji üretimindeki dışa bağımlılığımızı inşallah bu zeki,planlı ve çalışkan öğrencilerin sayesinde aşacağız.Yazılım güçtür????
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem