Mahalle sakinleri her cumartesi sabah namazında buluşacak Konhaber Reklam

Mahalle sakinleri her cumartesi sabah namazında buluşacak

konhaber.com
13.01.2018 17:56
Selçuklu Merkez Camii’nde bir ilke imza atıldı. Mahalle sakinlerinin tanışması, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek için "her cumartesi sabah namazında buluşuyoruz" projesi hayata geçirildi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Selçuklu İlçesi Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Selçuklu Merkez Camii bir ilke imza attı. Din görevlilerinin organizesiyle birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi için "her cumartesi sabah namazında buluşuyoruz" programı başlatıldı. Selçuklu Merkez Cami İmamı Hidayet Eskici "Cami görevlileri olarak camimizde cumartesi buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Büyük apartmanların altında insanlık ezilmesin, komşuluklar unutulmasın, cematimiz birbiriyle daha çok kaynaşsın, anlaşsın, selamlaşsın istiyoruz. Komşularımızı birbirleriyle daha çok kaynaştırmaktır esas gayemiz" dedi.

Bu hafta ilki gerçekleştirilen buluşmada Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi. Camii imamı Hidayet Eskici, Peygamber Efendimizin dualarından örnekler verdi. Cami çıkışında da cemaate çorba ikram edildi.

 

YORUMLAR
  • Süleyman - 14.01.2018
    ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN ALLAH SİZLERİ BU CAMİDEN EKSİK ETMESİN
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem