Mehmet Özdilek: Artık gol atmayı öğrendik  Konhaber Reklam

Mehmet Özdilek: Artık gol atmayı öğrendik

konhaber.com
14.02.2018 12:04
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Kamerunlu yıldız futbolcu Samuel Eto'o'nun sakatlığı olmasına rağmen takımı sahiplendiğini, kadrolarına yeni katılan oyuncuların kendilerine büyük fayda sağlayacağına inandığını söyledi.
Özdilek, yaptığı açıklamada, takıma yeni katılan oyuncularla şablonda değişiklikler yaptıklarını, bunun oturması için biraz zamana ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Ligde 13 maçlarının daha bulunduğunu ve hepsinin birbirinden zor karşılaşmalar olacağını aktaran Özdilek, "Her puan çok kıymetli." diye konuştu.

Beklentileri karşılayabilecek düzeyde bir takım olduklarının altını çizen Özdilek, şöyle devam etti:

"Cesareti olmayan esareti sahiplenir. Biz cesaretli oynamayı seven bir takımız. Tabii ki tüm müsabakalarımızı kazanma odaklı oynuyoruz. Bu hafta oynayacağımız Beşiktaş'ın da güçlü olan yanları var. Bunlara tedbir alacağız. Ama biz kendi anlayışımızı sahaya yansıtmaya çalışacağız. Özellikle kamuoyunun kafasında zor gol atan bir Konyaspor imajı vardı. Artık gol atmayı öğrendik. Bu oyuncularla daha çok gol atacağız. Onun için cesur oynamaktan çok, akıllı ve cesur oyunu bir arada düşüneceğiz. Beşiktaş maçında da aynı zihniyette olacağız."



- "Yeni katılan oyuncular takıma büyük fayda sağlayacak"



Mehmet Özdilek, ara transferde renklerine kattıkları oyuncuların ligin kalbur üstü oyuncuları olduğunu vurgulayarak, "Kadromuza yeni katılan oyuncuların bize büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Hem Samuel Eto'o hem de Volkan Şen uzun zamandır oynamıyorlardı. Ama bunları oynatarak tolere edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Eto'o'nun Atiker Konyaspor'a 35-40 gün antrenman yapmadan geldiğini anımsatan Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Samuel Eto'o için de kolay değil. Sakatlığı olmasına rağmen müthiş derecede takımı sahiplendi. Takım da onu sahiplendi. Öte yandan Mustapha Yatabare, Orkan Çınar, Volkan Şen, Jahovic ve Emrullah Şalk da aynı şekilde takımı sahiplendi, takım da onları. Hem karakterliler hem de takım bünyesine uyacak kişilikte oyuncular. Tabii Volkan Şen'in de uzun zamandır oynamadığını gözardı etmemek lazım. Onun da zamana ihtiyacı var. Aramıza yeni katılan arkadaşlar, toparladıkları zaman takıma çok büyük katkı sağlayacaklardır. İştahlılar, iştahlı çalışıyorlar. Hepsinden bu kalan sürede yararlanacağız."

- "Konyaspor'u coşkulu bir şekilde sahada görecekler"

Çok etkili bir taraftar grubuna sahip olduklarını aktaran Özdilek, "Taraftarımız her zaman takım için itici güç oldu. Taraftarımız cuma günü bu itici gücünü bir kez daha gösterecektir. Onların desteği bizim için çok önemli. Onlar da takımına inanıyorlar. Cuma günü verecekleri destekle hem kendileri hem de televizyondan izleyenler için keyifli bir maç olacak diye düşünüyorum. İnşallah destekleriyle Konyaspor'u coşkulu bir şekilde sahada görecekler." değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMLAR
 • Ali Aydın - 14.02.2018
  Sevgili hocam hazır olmayan futbolcuyu neden aldık anlamadım şimdi oynamayacakta ne zaman oynayacak. Zamana ihtiyacı vardır ok ama bizim zaman ayıracak hiç vaktimiz yok. Bilmem anlatabildim mi? Saygılarımla
 • hasan hatıplı - 14.02.2018
  hocam Allah aşkına guldurme bızı maçın sonuçlarına bır bak alanya macı mı hangı maçta gol attık lutfen
 • KONYALI HACI - 14.02.2018
  GOL ATMAYI ÖĞRENDİNİZDE AH BİDE GOL YEMEYİ UNUTSANIZ ÇÜNKÜ DEVANSIMIZ ÇOK AKSIYOR HABERİNİZ OLSUN
 • ali haydar bektaşi - 14.02.2018
  Eto\'o gibi bir oyuncu, eğer futbolu bırakmadıysa 35-40 gün antrenmansız kalması kabul edilemez. Bu tür starlar antrenmanı hiç bırakmamalıdırlar, aksi halde madara olurlar.
 • SaydamRemzi - 14.02.2018
  Mehmet hocam, özellikle savunmamızdaki kardeşlerimizin, penaltı ve kartlardan çekinmeleri gerekli. Daha dikkatli olunmazsa, hakemlerimiz kart ve penaltı vermekten, çekinmeyeceklerdir. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT, TAKIMIMIZI YAKMASINLAR.
 • konyalım - 15.02.2018
  KONYASPORUN KEMİKLEŞMİŞ KADROSUVAR ONUNİÇİN HOCAYA VE FUTBOLCULARA SONSUZ GÜVENMEMİZ LAĞZIM,ONLAR GEREKENİ SAĞADA YAPACAKLARDIR İNŞALLAH.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem