Meram Belediyesi’nde yağlı boya resim sergisi açıldı Konhaber Reklam

Meram Belediyesi’nde yağlı boya resim sergisi açıldı

konhaber.com
09.11.2018 12:53
Sanat ve sanatçıya verdiği destekle takdir toplayan Meram Belediyesi’nin hizmet binası son olarak Zehra Gülsün Botsalı’nın yağlı boya sergisine ev sahipliği yapıyor. Meram Kadın Meclisi tarafından düzenlenen ‘Sanat İçin İlk Adım Sergileri’ kapsamında düzenlenen sergide birbirinden değerli eserler ziyaretçilerine görsel bir ziyafet çekti.
Meram Kadın Meclisi tarafından düzenlenen ‘Sanat İçin İlk Adım Sergileri’ hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda her ay farklı alanlarda eserler sergileniyor. Meram Belediyesi Hizmet Binası içerisinde her ay farklı alanlarda sergilenen eserlerle hem sanata hem sanatçıya destek verilirken hem de sanatsever vatandaşlara önemli bir hizmet sunuluyor. Proje kapsamında, resimden filografi’ye, hat sanatından rölyef ve ebruya kadar başta bizim kültürümüzün bir parçası olan sanat dalları olmak üzere pek çok dalda eserler sergileniyor. Vatandaşın büyük beğenisini toplayan bu çalışma ile ayrıca geleneksel kültürümüzün yaşatılması adına önemli bir çalışma gerçekleştiriliyor. Sergilerin bu haftaki konuğu ise Zehra Gülsün Botsalı oldu. Sanatçı Botsalı’nın yağlı boya sergisi ziyaretçiler tarafından oldukça beğeni topladı. Gördüğü ilgiden memnun olan sanatçı, sergi için verdiği destekten dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür etti.

BAŞKAN TORU, “SANAT VE SANATÇININ HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Her fırsatta sanat ve sanatçıya destek verdiklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başta geleneksel sanatlarımız olmak üzere tüm sanat dallarında önemli eserler veren hanımların yolunu açmak amacıyla bu projeye start verdiklerini söyledi. Özellikle hanımların ruhlarındaki güzellikleri ve derinlikleri en iyi anlatma yollarının başında sanatın geldiğine vurgu yapan Başkan Toru, “Farklı dallarda eserler veren hanımlarımıza yardımcı olmak amacıyla Kadın Meclisimiz ile birlikte böyle bir çalışma başlattık. Belediyemizin aynı zamanda bir kültür ve sanat merkezi olarak faaliyet göstermesini hedefledik. Sergi için imkan bulamayan kardeşlerimize bu şekilde bir alan açmış oluyoruz. Bu kapsamda geçmişimizden bugüne gelen mimari, estetik ve sanatla ilgili duygularımızı da ön plana çıkarmış olacağız. İcra ettiği sanatta başarılı olan tüm hanım kardeşlerimiz, farklı alanlardaki eserlerini belediye binamızda sergileme fırsatı yakalaması hem onlara destek anlamı taşıyor hem de sanatseverlere hizmet etmiş oluyoruz. Bu sergiler bizim içinde sanatla içiçe bir çalışma ortamı oluşturuyor ” diye konuştu.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem