Mercedes Euro 6 Adblue İptali Konhaber Reklam

Mercedes Euro 6 Adblue İptali

konhaber.com
12.03.2018 18:12

Ağır vasıta üreticileri AB emisyon normları gereği yeni ürettikleri otobüs, kamyon ve tır gibi ağır vasıtalarda adblue teknolojisi kullanmaya başladı. Bu teknoloji nox emisyonunu azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Adblue üre ve su bazlı bir sıvıdır, motor yakıtının oluşturduğu kirli gazları azot ve su buharına dönüştürür. Adblue aracın motor bölümünde ayrı bir tankta depolanır ve egzozdan çıkan kirli gazın üzerine tanktaki adblue sıvısı püskürtülür. Bu işlemle zararlı gazların etkisi azaltılır. Dünyayı tehdit eden hava ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla bu sistem AB ülkelerinde zorunlu kılınmıştır. Adblue zararsız bir sıvıdır ama buna rağmen sürücüler kullanmak istemez ve adblue iptali yaptırır. Sürücüleri adblue iptaline iten en önemli neden adblue sıvısı azaldığında ya da bittiğinde yaşanan sorunlardır.

Adblue yakıtının azalması veya tükenmesi durumunda araçların çekiş gücü düşer. Bu durumda yola devam eden araçta başka arızalar da ortaya çıkmaya başlar ve yeni tamir maliyetleri ortaya çıkar. Bu durumların yaşanmaması için adblue iptali yapılması gerekir. Adblue emulator ağır vasıtalarda adblue sistemini devre dışı bırakmak üzere geliştirilmiş bir cihazdır. İptal emulatörü adblue sistemini yazılımsal olarak iptal ettiği için aracın herhangi bir sistemine zarar vermez. Adblue iptalinden sonra araç mazotla yoluna devam eder. Böylece çekiş gücü düşen aracın çekiş gücü tekrar normal seviyeye ulaşır. Adblue emulatörler birçok marka desteğine sahiptir. Bunun için gerekli programın yüklenmesi yeterli olmaktadır.

Günümüzde adblue kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Ama bir o kadar da adblue emulatör ihtiyacı da artıyor. Dünyanın büyük araç üreticileri Euro 4, Euro 5, Euro 6 araçlarda adblue kullanıyor. Mercedes ağır vasıtalarda ve mercedes motor kullanan diğer tüm ağır vasıtalarda Mercedes Euro6 adblue emulatör ile mercedes adblue iptali yapılmaktadır. Cihazın montajı ve kullanımı son derece kolaydır. Emulatör monte edildikten sonra adblue sıvısı kullanmanıza gerek kalmayacak, aracınız performans azalması yaşamadan yoluna devam edecektir. Mercedes adblue emulatör Türkiye’de ilk ve tek üründür. Metadiag firmamız ürünün hem satışını yapıyor hem de teknik destek hizmeti veriyor. Ürünün bir yıl garantisi vardır. Mercedes adblue emulatör yakıt tasarrufu yapmanızı da sağlayacaktır.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem