Milletvekili Erdem ve Başkan Akkaya'dan ziyaret Konhaber Reklam

Milletvekili Erdem ve Başkan Akkaya'dan ziyaret

konhaber.com
25.03.2019 16:36
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya ile birlikte dondurulmuş meyvecilik sektöründe Türkiye’de ilk üçe giren Kalkan Meyve’yi ziyaret etti.
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları ve partililer, meyve ambarı olarak bilinen Sultandağı – Akşehir bölgesinde dondurulmuş, işlenmiş ve kurutulmuş meyve ile işleme, bekletme ve ticaretini yapma üzerine çalışma yürüten Kalkan Meyve’yi ziyaret etti.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Akşehir’imizin, bölgemizin temel geçim kaynağı olan meyveciliği ve meyvecilikle ilgili talepleri çok iyi biliyorum. Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız ve ilçe teşkilatımızla bu bölgede ne tür projeler üreterek meyveciliğimizi daha üst seviyelere taşırız bunun çalışmasını yürütüyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız Kiraz Festivali ile dünyaca ünlü tescillenmiş Akşehir Kirazı’mızın adının ulusal ve uluslararası alanda duyurulmasını başarıyor. Bizler mecliste, siz iş adamları bölgede çalışmalar yürüterek hep birlikte çiftçimizi, meyvecimizi kalkındıracağız” ifadelerini kullandı.

Akşehir – Sultandağı bölgesinin tarım ile geçindiğini ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, “Akşehir Belediyesi olarak, meyvecilerimize, çiftçimize gereken desteği sağlıyoruz. Özellikle sulama noktasında bölge bölge çalışmalarımız devam ediyor. Bakanlık yatırımlarımız kapsamında Değirmenköy – Gölçayır Göleti, Atakent Göleti çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah halkımızın da teveccühü ile görevimize devam ettiğimiz takdirde, geçtiğimiz günlerde açıkladığımız projelerimiz kapsamında Sulama Kooperatifi destekleri, yap-işlet-devret modeliyle soğuk hava depoları kurulması ve tarımsal desteklerimizi yürüteceğiz. Bölgemizde birçok meyve-işleme tesislerimiz mevcut. Bunların öncülüğünü yapan Kalkan Meyve başta olmak üzere hep birlikte meyveciliğimizi ve Akşehir tarımını daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalkan Meyve Genel Müdürü ve Akşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ender Kalkan’da  ziyaretten dolayı AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’e, Akşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Salih Akkaya’ya ve heyetine teşekkür etti.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem