MODANİSA KISA SÜREDE 3. GLOBAL YATIRIMINI ALDI Konhaber Reklam

MODANİSA KISA SÜREDE 3. GLOBAL YATIRIMINI ALDI

konhaber.com
14.03.2019 13:35
 
  • Yaptıkları iyi işler ile yatırımcılar tarafından dikkat çeken Modanisa destek almakta hiç zorlanmadı. İlk olarak Aslanoba Capital’den 1 milyon dolarlık yatırım alan Modanisa.com son olarak da Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası ile yatırım anlaşması imzaladı. Türkiye, EBRD’nin yatırım sağladığı 38 ülke arasından 1. sırada yer alıyor.
E-ticaret alanında tesettür giyimin öncüsü olan Modanisa 2011 yılında kuruldu. Muhafazakâr kesimin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde karşılayan firma 8 yıl gibi kısa bir sürede üçüncü faz yatırım almayı başardı. İlk yatırımı 2013 yılında Aslanoba Capital yaptı. İkinci faz yatırım ise Suudi Telekom’un fon şirketi STC Ventures ve Dubai merkezli Wamda Ventures’tan geldi. Son yatırımını ise Avrupa Kalkınma ve Yatırım Bankası’ndan (EBRD) aldı. Bu büyüme ile sınırlarını Türkiye dışına kadar uzandıran firma, 5 farklı kıtaya ürün gönderimi sağlayarak 130 ülkeye ulaşıyor. Modanisa.com Avrupa ve Ortadoğu’da kuracağı lojistik merkezleri ile Türkiye’den gönderdiği ürünlerini maksimum 3 günde tüm dünyaya ulaştırabileceklerini söylüyor. Aynı zamanda Modanisa bu yatırımlar ile modest giyim akımının uluslararası arenada büyümesi ve gelişmesine önemli katkılar sağlıyor.

Yatırımlar Türk Ekonomisine Olan Güveni Arttırıyor
Hazır giyim alanında e-ihracat şampiyonluğunu elinde bulunduran Modanisa, Türkiye’ye önemli miktarda döviz kazandırıyor ve aldığı yatırımlar sayesinde Türkiye’nin ekonomik duruşunu yurt dışında yükseltiyor. 2016 yılında yatırım aldığı Dubai merkezli Wamda Ventures’in konsorsiyum üyesi Khaled Talhouni, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer alan Türkiye’nin ekonomik potansiyelinin yatırım kararını almada etkili olduğunu belirtiyor.
Almış oldukları yatırımlar ile dünya markası olma yolunda adım atacaklarını bildiren Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe “Bir yandan e-ticaret ve lojistik altyapımızı güçlendirirken diğer yandan Türkiye’den daha fazla üretici ve markayı dünya ile buluşturma imkanına kavuşacağız.” şeklinde konuştu.

650’nin Üzerinde Marka ve Tasarımcıyı Dünya İle Buluşturuyor
Çalışanlarının büyük bir oranı kadın olan Modanisa, birçok tasarımcıya dünya markası olma yolunda kolaylık sağlıyor. Firma bünyesinde 60’ın üzerinde tasarımcı ve 650’nin üzerinde üretici marka bulunduruyor. Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe “Modanisa’nın hazır giyim sektöründe girişimciliğe verdiği destek ile kadınların sosyal ve ekonomik hayattaki pozitif etkilerini güçlendirme amacıyla gerçekleştirdiği e-ticaret platform gücü, EBRD’nin bu yatırımı yapmasının en önemli sebebidir. Yeni yatırımla bir yandan e-ticaret ve lojistik altyapımızı güçlendirirken diğer yandan Türkiye’den daha fazla üretici ve markayı dünya ile buluşturma imkanına kavuşacağız. Bununla birlikte işimizin odağında yer alan kadınlar için yeni sosyal projelere de imza atacağız.” açıklaması ile hedeflerini belirtiyor.
 
 
 
 
 
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem