Reklamı Atla
Konhaber Reklam

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka: Tatili uzatmak fayda değil, zarar verir

konhaber.com
20.07.2019 16:40
Kurban bayramı tatili uzatılsın önerisine bir tepkide MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’dan geldi. Gelişmiş ülkelerde bile Türkiye’deki kadar tatil yapılmadığını hatırlatan Okka, Ramazan bayramında yapılan 9 günlük tatil nedeniyle ihracat oranlarındaki düşüşe dikkat çekti ve çok çalışmamız gerektiğinin altını çizdi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Türkiye’nin ekonomik açıdan zor bir süreçten geçtiğini belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, önümüzdeki 4 yıllık süreçte gündemin tamamen ekonomiye endekslenmesi gerektiğine dikkat çekti. 

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, "Ülkemizin kalkınması ihracat ve üretim temelli olması gerekiyor. Önümüzde 4 yıl gibi bir seçimsiz süre söz konusu... Bu dört yılı çok iyi değerlendirerek ekonomik kalkınma hamlemizi yerine getirmemiz lazım" dedi.

Okka, tatil uzatılsın önerilerine de tepki gösterdi:

"Tatil turizm sektörü için faydalı olabilir. Ancak sadece turizm sektörüne faydası olacaktır. Sadece kamunun tatil yapıyor olması, finans ve reel sektörde motivasyonun bozulmasına sebep olacaktır. Bırakın gelişmekte olan ülkeleri gelişmekte olan ülkelerde dahi çalışmanın aralıksız devam ettiği süreçte bizler de önümüzdeki bu zamanı çok iyi değerlendirmeli ve eskisinden daha çok çalışarak ekonomideki kalkınma hamlemizi yerine getirmemiz lazım"

Büyük Türkiye olma hedefine ulaşmak için daha çok üretim yapmaya ihtiyaç olduğuna dikkat çeken MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, tatilleri uzatmanın Türkiye’ye fayda değil zarar vereceğini söyledi ve ekledi:

"Tabi ki Ramazan bayramındaki tatilin etkisini hemen ihracat rakamlarında gördük ve olumsuz şekilde yansıdı. Konya'da ihracat rakamları her ay rekor kırarken haziran ayında yüzde 14 gibi bir daralma yaşandı. Bu da uygulanan tatilin olumsuz yansıdığını ortaya koydu." 

Konhaber.com

YORUMLAR
  • Yunuz emre deel - 20.07.2019
    Şimdi kime,neye,neden tatil yapıldığı için değişken bir durum bu.Kimileri yapıyor kimileri yapmıyor mesala.Kimisinin yapması gayet mantıklı iken diğeri için bu durum çok gereksiz olabiliyor.Devlet çalışanları ayrı özel sektör ayrı örneğin.Genelleme yapmak çok mantıksız.Birde bu konularda bilgisi olanda konuşuyor olmayanda.
  • İLYAS - 22.07.2019
    ÖZEL SEKTÖRDE KAÇ İŞÇİ 9 GÜN TATİL YAPAR.BUNUN CEVABINIDA VERİRMİSİNİZ
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem