Paramedikler Nelerle Karşılaşıyor   Konhaber Reklam

Paramedikler Nelerle Karşılaşıyor

konhaber.com
09.02.2018 14:57
112 acil servis hizmetlerinde çalışan paramedik veya acil tıp teknisyenleri birçok zorlukla karşılaşabiliyor. Genelde bu kişilerin yaşadığı zorluklar değil, paramedik maaşları merak ediliyor. Ancak bu meslek her zaman çok farklı çalışma koşulları ile karşı karşıya gelebiliyor. Genel olarak çalışma koşullarından bahsetmek gerekirse; ambulanslarda bir tane paramedik iki tane acil tıp teknisyeni görev alıyor. Tüm müdahaleler bu üç kişilik ekip tarafından başarılı bir şekilde yapılıyor. Paramedikler genelde ne yapılacağını söyleyip, olaya müdahil olan kişiler olsa da; olay yerinde yapılacak işlerin çok olması ve ekip sayısının hastaneye oranla çok az olması nedeniyle tüm ekip canla başla müdahale yapıp hasta hayatını kurtarma derdine düşmektedir.

Genelde toplumda ambulanslar, hastayı alıp ve götüren kişiler olarak görülüyor. Ancak bu oldukça yanlış bir düşüncedir. Çünkü; ambulanslar önce ilk ve acil yardımı uygulayan, sonrasında gerekli görüldüğünde hastaneye nakil yapan bir servis olarak hizmet vermektedir. Ambulansların içerisinde çalışan ekipler sadece acil sağlık hizmeti vermekle görevlendirilmiştir ancak halkımız gereksiz yere çok defa ambulansları çağırabilmekte ve hem maddi hem manevi zararları ekiplere ve devletimize verebilmektedir. Bu konuda mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Boş yere asla bu hattı meşgul etmemek gerekmektedir. En ufak bir meşguliyet olması bile bir hastanın hayatına mâl olabilmektedir. Bilinçli bir kişi olarak bu tür acil yardım numaralarını asla gereksiz aramamalı ve sadece acil sağlık hizmetleri ihtiyaçlarında aranması gerekmektedir. Sizlerde bu ekiplerle ilgili çok daha fazla bilgi almak istiyor veya ambulanslarda çalışan paramedik maaşları 2018 yılına ait verileri görmek istiyorsanız, koyu renkli bölüme giriş yapabilirsiniz.  

Sonuç olarak; sağlık alanında büyük hizmetleri olan bu meslek grubu ve diğer meslek grupları hakkında hiçbir zaman önyargılı olmamanız gerekmektedir. Önyargılı olmayarak, herkesin işini yaptığını unutmadan başarılı bir şekilde bu tür hizmetleri alabilirsiniz. Genelde bu ekipler, sizlerin yanına en zor zamanlarınızda geldiği için, mutlaka stresli olacaksınız ancak karşınızda her zaman profesyonel bir ekip olduğunu unutmayarak, sakin bir şekilde müdahalenin yapılmasını bekleyebilirsiniz.
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem