Konhaber Reklam

"Reng-i Hakkari" Konya'da sahne alacak

konhaber.com
17.01.2019 11:01
Hakkari Belediyesi bünyesindeki Reng-i Hakkari topluluğu Konya'da sahne alacak. Topluluğun Konyalılarla buluşması öncesi dikkat çekici bir tanıtım filmi hazırlandı. Filmde bir önceki görev yeri Hakkari olan ve topluluğa büyük destek veren Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve eşinin görüntüleri sıkça yer alırken "Küllerinden doğan bir kent ve bu küllere hayat veren bir çift yürek" ifadesi kullanıldı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız... Konya'da önümüzdeki günlerde önemli bir kültürel etkinlik gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirme yapılan Hakkari Belediyesi bünyesindeki 'Reng-i Hakkari' Sanat Topluluğu 24 Ocak'ta Konyalılarla buluşacak. Türkülerin seslendirileceği, dans gösterisi sunulacağı ve yörel oyunların oynanacağı geceye ilginin büyük olması bekleniyor. 

-Tanıtım filminde Vali Toprak vurgusu - 

Topluluğun Konya programı öncesinde dikkat çeken bir tanıtım filmi hazırlandı. Filmde Hakkari Valiliği döneminde 'Reng-i Hakkari'ye büyük destek veren Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ile eşinin görüntüleri sıkça yer alırken "Küllerinden doğan bir kent ve bu küllere hayat veren bir çift yürek" ifadesi kullanıldı. Tanıtım filmi "Aslından biz Türkiye'yiz. Bir serhat kentinden bir Selçuk kentine yürüyen rengarenk sanat dolu yürekleriz" diyerek tamamlandı. 

- Organizasyon 24 Ocak'ta - 

Konya Valiliği, Hakkari Valiliği ve Hakkari Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği program 24 Ocak Perşembe günü saat 19:00'da Selçuklu Kongre Merkezinde başlayacak.

 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem