Sarıhacı'da 13. şenlik gerçekleştirildi
Konhaber Reklam

Sarıhacı'da 13. şenlik gerçekleştirildi

konhaber.com
09.07.2019 17:21
Kısa Adı SADER olan Sarıhacılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin geleneksel Yayla Şenliği’nin 13.'sü gerçekleştirildi.
Güneysınır İlçesi’ne bağlı Sarıhacı Mahallesi Yaylasında gerçekleştirilen Sılayı Rahim Buluşması ve Yayla Şenliği’ne Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan binlerce Sarıhacılı katıldı. 

Yerel oyuncuların hazırladığı tiyatro gösterileri ve gelenek göreneklerin tanıtılması ve yaşatılması amacıyla geleneksel oyunlar oynandı. 

Şenlik programın açılışını SADER Başkanı Ramazan Sorgun yaptı.

13 yıldır kesintisiz olarak her yıl Sılayı Rahim buluşmasını gerçekleştirdiklerini ve  bu buluşmanın bir şenlik havasına döndüğünü söyleyen Başkan Sorgun ”2006 yılında derneğimizi kurduk ve o yıldan bu yuna  buluşmalarımızı organize ediyoruz. Her yıl 2 500 ile 3000 civarında köylümüzün katılımı oluyor. Bizim amacımız köylülerimiz arasında birlik beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak. Şükürler olsun bunu da başardık. Hemşerilerimizin  bu şenliği büyük bir heyecanla beklediğini biliyoruz. Hemşerimizi izinlerini bile şenlik tarihimize göre ayarlıyorlar. Katılan hemşerilerimize, ayrıca maddi katkılarda bulunanlara  yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir ise Güneysınır’a bağlı bir mahallenin bu denli geniş katılımla bir şenlik yapmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Güneysınır İlçe Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur da ”Sarıhacılı hemşerilerim maşallah hem çalışkan hem de  birlik ve beraberlik içindeler. Görüyorum ki çok geniş bir katılım var. Ayrıca 13 yıldır geleneksel olarak bu organizasyonun sürmesi çok değerli. Emeği geçenleri kutluyorum. Hemşerilerimize de bu birlik ve beraberliğe katkı sundukları için çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliklerin daha nice 13 yıllar sürmesini diliyorum dedi.

Programa ayrıca Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Ak Parti İl başkan yardımcısı Mehmet Ay,  ve mahallleleri sakinleri katıldı.

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem