Şehit Ramazan Akyürek MTAL’den Çanakkale Oratoryosu Konhaber Reklam

Şehit Ramazan Akyürek MTAL’den Çanakkale Oratoryosu

konhaber.com
19.03.2019 17:23
Sarayönü Şehit Ramazan Akyürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitleri 104. Yılında gerçekleştirdiği tiyatro gösterisiyle andı.
Okulun Edebiyat Öğretmeninin proje sorumluluğunu üstlendiği, Sarayönü Belediyesi Ahmet Hüdai Salonu’nda sahnelenen Çanakkale Oratoryosu’nu, Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, protokol üyeleri, öğrenci velileri ve bölge halkı büyük ilgiyle izledi.

Sarayönü Şehit Ramazan Akyürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Emin Beyaztaş, Çanakkale’de yaşananların çok boyutlu bir zafer olduğunu ve öğrencilerin bu tarihi olayı çok iyi anlaması gerektiğini ifade ederek, “Okulumuz öğrencilerinin hazırladıkları bu oratoryo ile Çanakkale zaferinin ruhunu, heyecanını, acısını ve mutluluğunu tüm ilçemizle birlikte bir kez daha yaşamış olduk. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Beyaztaş, öğrencilerinin Çanakkale ruhunu sahnede adeta tekrar yaşadıklarını belirterek, “Dünya tarihine yön veren, böylesine büyük bir zaferi sahneye güzel bir şekilde yansıtan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz övgüyü hakettiler” ifadelerini kullandı.

Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır ise meslek lisesi öğrencilerinin böylesine güzel bir gösteriye imza atmasının programa daha da güzel anlam kazandırdığını dile getirerek, okul yönetimini, proje sorumlularını ve öğrencileri tebrik etti.


YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem