Selçuklu'daki çocuk parklarına renk geldi!

Selçuklu'daki çocuk parklarına renk geldi! Konhaber Reklam
konhaber.com
2017.09.10 12:19
Selçuklu Belediyesi, ilçede yer alan çocuk oyun parklarını EPDM dökme kauçuk uygulama ile kaplıyor.
​Selçuklu Belediyesi ilçeye kazandırdığı parklar, yeşil alan ve çocuk oyun grupları ile vatandaşların nezih ve konforlu alanlarda rahat nefes almaları ve keyifli bir zaman geçirmeleri için çalışıyor.

Selçuklu'da yer alan 934 park ilçenin yeşil dokusuna katkıda bulunurken parkların içerisinde bulunan çocuk oyun grupları da sıcak tatil günlerinde çocukların vazgeçilmez adresi oluyor.

Selçuklu Belediyesi, her gün binlerce çocuğun eğlendiği parkların standardını EPDM kaplama ile yükseltiyor. Bu yıl içinde 49 parkın EPDM kaplaması tamamlanacak.

EPDM kaplaması tamamlanan çocuk oyun parkını ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklarla sohbet etti.    

Selçuklu'da parkları cıvıl cıvıl bir hale getirmek için çalışma yürüttüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Parklarda zemin düzenlemesi ile ilgili hemşehrilerimizin istekleri oldu. Bu doğrultuda tüm parklarımızda EPDM kaplama ile ilgili bir çalışma yürütüyoruz.  Bu yıl için 49 parkımızın ihalesi yapıldı.  Şuana kadar 11 parkımızın zeminini EPDM ile kaplamış olduk. Bu iş için toplam 3 milyon 800 bin TL harcıyoruz" dedi. 

 Selçuklu'daki tüm parkları Selçuklu'ya yakışan bir standarda yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Altay,"Amacımız çocuklarımızın oynarken eğlenebilecekleri hijyenik mekanlar oluşturabilmek. Çocuk parklarına yapmış olduğumuz kaplamalarda orjinal kauçuktan oluşan EPDM kaplamayı tercih ediyoruz. Bu maliyet olarak çok yüksek bir bedel ama geri dönüşüm malzemesinden yapılanlar çocuklarımızın gelişiminde ciddi rahatsızlığa neden olabileceğinden kullanmıyoruz. Yeni parklar cıvıl cıvıl oldu. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum " dedi.
YORUMLAR
 • Salim.karakaya - 10.09.2017
  Selçuklu ilçesi ışıklar mahallesi alaeddin ilköğretim okulu karşısında ki park ada bi el atarsanız çok seviniriz
 • Abdullah - 10.09.2017
  Fotoğraftaki parka yeğenlerimi götürürüm çok güzel olmuş ama çocuklar orda kumlada oynuyordu oyuncaklarıyla parklara deniz kumu olan kum havuzları da yaparsanız iyi olur bence heryer beton zaten
 • Serkan - 10.09.2017
  Selçukluda olmak selçuklulu olmak gerçekten çok güzel...hele kaliteli bir başkana sahip olmak ...
 • AYŞE - 10.09.2017
  Bukadar para harcamanıza gerek yoktu toprak olması çocuklar için daha sağlıklı olur.
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem