Seydişehir’de 18 Mart etkinliklerle anıldı Konhaber Reklam

Seydişehir’de 18 Mart etkinliklerle anıldı

konhaber.com
18.03.2019 16:59
Seydişehir’de 18 Mart Çanakkale Zaferi, düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.
Müftülük tarafından başlatılan ve yapılan bine yakın hatimin duası Seyidharun Veli Camii’nde yapıldı. Duaların ardından cemaate çorba dağıtıldı. Protokolün katıldığı çelenk koyma törenine şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk koyma töreninin ardından şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Müftüsü, şehit yakınları ve gaziler katıldığı şehitlik ziyaretinde okunan Kuranı Kerimin Ardından Seydişehir Müftüsü Adem Bebek şehitler için dua etti.

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Mehmet Tutal şehitlikte şehit yakınları ile bir süre sohbet ederek kendileri ile yakından ilgilendiler.

Daha sonra Belediye Düğün Salonu'nda Seyyidharun İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladı program ile Çanakkale Programı ve Çanakkale'nin 104. Yılında Çanakkale Ruhunu yaşattılar. Protokol üyeleri Seydişehir Harp Gazileri ve şehit yakınları Derneğini ziyaret ederek şehit ailelerinin evlerine ziyarette bulundular.


YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem