Skinceuticals Ürünlerinin Gelişim Süreci Konhaber Reklam

Skinceuticals Ürünlerinin Gelişim Süreci

konhaber.com
21.01.2019 09:08
Skinceuticals Ürünlerinin Gelişim Süreci

ABD menşeili marka olan Skinceuticals ‘ın marka misyonu cilt sağlığını geliştirmektir. Bu amaçla sahip olduğu felsefesi üç prensipten oluşur; önleme, koruma ve düzeltme. 1994 yılında çıktıkları bu yolda Dr. Sheldon Pinnell’in araştırmaları markanın temelini atmıştır.
Dr.Sheldon Pinnell’in yaptığı araştırmalarda, C vitamininin yaşlanma karşıtı etkilerini ortaya çıkarmıştır. C vitamini içeriğinde serbest radikalleri nötralize eden yapının olduğunu belirtmiştir. Nitekim bu serbest radikaller denilen aslında, vücut hücrelerinin yol açtığı yıllar geçtikçe meydana gelen saçlarda ağarma, dökülme, ciltte meydana gelen kırışıklıklar, eklem ağrılarına yol açan moleküllerdir. İşte Dr.Sheldon Pinnell, yaptığı araştırmalarla yaşlanma etkilerini en aza indirgemeyi planlıyordu. Bu sayede güçlü antioksidanlarla Skinceuticals formülü bir araya getirildi ve saf aktiflerle meydana gelen, cilde ideal bir biçimde nüfus eden ürünler ortaya konuldu. Tüm bu ürünler zengin içeriği sayesinde yaşlanma belirtilerini engeller, sağlıklı cilt yapısını adeta bir kalkan gibi korur ve yaşlanmanın getirdiği ciltteki matlığın aksine parlaklık kazandırır. Ayrıca Skinceuticals, çıktığı bu dermo profesyonel yola uzman doktorları da dahil ederek bir ilki yaşatmış ve ürünleri muayenehanelerde doktorlar tarafından tavsiye edilmiştir. Tüm ürünler uzman dermatologlar, estetik cerrahiler ve medikal spalarda etkin olarak kullanılmaktadır.
 
Skinceuticals Ürün Geliştirme Aşamaları:

ÖNLEME   
1997 yılında, Skinceuticals içerdiği C vitaminli formülüyle Serum 10 ve Serum 15’i lanse etti. Bu serumlar içerdiği mucizevi formül aracılığıyla yaşlanma karşıtıdır. Cildi yaşlanmanın getirdiği etkilerden uzaklaştırdığı gibi çevresel faktörlere karşı da korumaktadır. Dr.Sheldon Pinnell’in etkililiğini gözler önüne serdiği güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikaller nötralize edilir.

KORUMA
1999 yılında, yenilikçi ve araştırmacı kimliğinden ödün vermeden, Skinceuticals antioksidan formüllerinin etkileri artırıldı. Formüle E vitamini ilavesi sayesinde koruma seviyesi iki katına çıkarıldı.

2002 yılında ise Skinceuticals varlığını güneş koruma ürünlerinde gösterdi. %100 fiziksel güneş koruması olan Physical UV Defense SPF 30 piyasaya sürüldü.
2005 yılında Ferulic Asit, C ve E birleşiminden oluşan C E Ferulic meydana getirildi. C E Ferulic’in orjinal formülü, E vitaminin en saf hali alpha tocopherol ile güçlendirilmiş L-askorbik asit (C vitamini) ve güçlü bitkisel anti-oksidan ferulic asit içerir. Foto-hasara bağlı cildin yaşlanma izlerini düzeltir. Kolajen sentezini desteklemeye yardımcı olur ve düzensiz cilt rengini dengeler. İçerdiği güçlü bitkisel antioksidan sayesinde çevresel faktörlere karşı koruma sağlar. Üstelik cilt tarafından emildikten sonra yıkansa bile etkisi devam eder. Güneş korumaları ile beraber kullanmak için idealdir.
 
2008 yılında, Skinceuticals araştırmalarına devam ederek yeni bir antioksidan sınıfı oluşturdu. Phloretin adında olan bu yeni formül, 5 yıllık araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Serbest radikallere karşı cildi korur, cilt yaşlanması, kırışıklıklar ve lekeler, soluk tene karşı meydan okur. Skinceuticals ile cilt, ışıltılı, genç ve sağlıklı görünüme kavuşur. Bu sayede 2011 yılında Skinceuticals tamamen yeni antioksidan taşıma sistemini ortaya koydu.
 
DÜZELTME:
Skinceuticals düzeltme ürünleri cildi onarmaya, daha sağlıklı, genç bir görünüme sahip olmaya yardımcı olan düzeltici, peeling yapıcı ve aydınlatıcı yapı içerikleriyle zenginleştirilmiştir. Saf aktif içerikleri ve gelişmiş teknolojileri sayesinde ince çizgileri, ciltteki soluk rengi, çevresel ve kalıtsal olarak meydana gelmiş akneleri ve daha birçok cilt kusurlarını düzeltmek için tasarlanmıştır.
Sonuç olarak, Skinceuticals sahip olduğu geniş vizyonu ile tek bir cilt sorununa hitap etmekten ziyade, her yaşı ve tüm cilt tiplerini hedef almıştır. Araştırmalarıyla ve yenilikçi yapısıyla sektörde öncü olan Skinceuticals içerdiği formülü sayesinde ciltte meydana gelebilecek hasarları ortadan kaldırdığı gibi, sağlıklı bir cildi de korumaya yönelik bir yapıdadır. Skinceuticals misyonunun özü daima kendilerini geliştirmektir. Bu nedenle yeni nesil ürünlerin öncüsü olmaya devam edecektir.
Skinceuticals ürünlerini %15 indirimle https://www.narecza.com/skinceuticals adresinden satın alabilirsiniz.
 
 
 
 
 
  
 

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem