SOBE açılıyor Konhaber Reklam

SOBE açılıyor

konhaber.com
14.12.2018 16:23
Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Türkiye’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin (SOBE) resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan tarafından yapılacak.
Dünya genelinde ve Türkiye’de hızlı artış gösteren otizm konusunda, yüzlerce otizmli bireye ve ailelerine umut ışığı olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle 17 Aralık 2018 tarihinde saat 14:30’ de resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nin (SOBE), Türkiye'de örnek ve en büyük Otizm Merkezi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle17 Aralık 2018 tarihinde saat 14:30’daresmi açılışı yapılacağını belirtti.

Türkiye’nin en kapsamlı ve en güzel otizm merkezlerinden biri olan SOBE’nin otizmli çocukların hayatlarını kolaylaştırdığını ve ailelere önemli bir destek sağladığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, 21 bin metrekare alanda içerisinde spor tesisleri, toplantı salonları, çocukların el becerilerini geliştirebilecekleri alanlar, yüzme havuzları, spor salonları gibi nitelikli bölümlerin yer aldığı merkezin Konya’ya değer kattığını kaydetti.

“Hükümetimizin özverili gayretleriyle modern tesislerde halkımıza hizmet veriyoruz” diyen Başkan Pekyatırmacı, “Yaktığımız bu umut ışığının bütün Türkiye'de yaygınlaşmasını ve bu bilincin örnek teşkil etmesini hedefliyoruz. Bu vesile ile açılışını gerçekleştireceğimiz Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezinin şehrimize hayırlı olmasını diliyor, açılışa tüm Konyalı hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Selçuklu'ya Kazandırılan Tesisler İçin Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirilecek

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nin (SOBE) dışında Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan  Musalla Bağları Emekli Lokali ve Muhtarlık Ofisi, Tepekent Sosyal Tesisi, Esenler Kapalı Pazar Yeri, Kosova Mahalle Konağı, Tepekent Ticaret Merkezi ve Belediye Hizmet Birimleri, Tatköy Sosyal Tesisi, 3 Anaokulu, 27 adet Suni Çim Saha, Kosgep Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Kaplanlar İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu'nun açılışları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mevlana Meydanı'nda saat 13'de gerçekleştirilecek olan toplu açılış töreni ile yapılacak.   

YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem