Su Kaçağı Tespiti Nedir? Konhaber Reklam

Su Kaçağı Tespiti Nedir?

konhaber.com
06.11.2018 14:06

 

Su kaçağı evinizde ya da iş yerinizde su tesisat borularında meydana gelen sızıntılarıdır. Farklı nedenlere bağlı olarak oluşan su kaçakları ciddi bir sorun olarak karışınıza çıkar. Küçük bir sızıntı diye boş verilmesi gereken bir durum olmayan bu sorunlar zamanla yaşadığınız alanlarda büyük hasarlara neden olur. Su sızıntısı olarak da tanımlanan su kaçaklarının sebep olduğu maddi ya da manevi zararları önlemek için noktasal su kaçağını tespiti yaptırılmalı ve zaman kaybetmeden profesyonel su tesisatçılarına tamir ettirilmelidir. Günümüzde su kaçağı tespiti için teknolojik tespit cihazları kullanılmaktadır. Su kaçağı konusunda profesyonel hizmetler sunan firmamız, tüm su kaçağınızı noktasal olarak tespiti etmekte ve yaşadığınız alanlara zarar vermeden kısa zamanda tamirini gerçekleştirmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nedenleri Nelerdir?

Su kaçakları eski binalarda meydana geldiği sanılsa da günümüzde su tesisatı döşemelerinde kalitesiz malzeme kullanımdan dolayı ve su tesisat borularını deforme olmasından dolayı meydana gelmektedir. Özellikle eski yapılardaki boruların zamanla çürümesi sonucunda tesisat borularında çatlamalara ya da delinmelere ve su sızıntılarına neden olmaktadır. Su kaçağını meydana getiren bir diğer nedense su tesisatlarını yanlış ya da acemi bağlanmış olmasıdır. Su tesisatı her ne kadar yeni döşenmiş olsa da dahi yanlış döşenen ya da bağlanan su tesisatında mutlaka su kaçağı gibi sorunlar meydana gelir. Su kaçağı tespiti ve tamiri ile ilgili destek ve bilgi almak istiyorsanız kurumsal firmamızla iletişime geçmeniz gerekir.

İstanbul da yoğun firma sayısı bulunasa da her firma Kırmadan su kaçağı tespiti yapamamaktadır. Bunun için teknolojik cihazlara ihtiyaç vardır. Kameralı ve görüntülü sistemlerle hizmet veren tesisatçılar ile sizlerde sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Bundan uzun zaman önce su kaçağı tespiti amatör yollarla yapılmaktaydı. Bir sızıntıyı bulmak için yaşadığınız alanın büyük bir bölümü kırılıp dökülüyordu. Bu da özellikle evlerinizin bir inşaat alanı gibi görünmesine neden oluyordu. Günümüzde ise ilerleyen teknoloji sayesinde su sızıntıları noktasal olarak yapılıp, aynı gün içinde de tamiri yapılmaktadır. Su kaçağı tespiti akustik dinleme cihazı termal kamera ve kameralı su kaçağı tespiti gibi farklı yöntemler ile tespit edilmektedir. Bu cihazların kullanım alanları da farklı olmaktadır. Su kaçağı tespiti için her türlü teknolojik cihazlara sahip olan firmamızdan bu hizmeti alabilirsiniz.

www.merkezsukacagitespiti.com


YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem