Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Türkiye'nin daha hızlı koşması gerekiyor Konhaber Reklam

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Türkiye'nin daha hızlı koşması gerekiyor

konhaber.com
29.07.2019 12:22
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Türkiye'nin daha hızlı koşması gerekiyor. Zamanında bazı trenleri kaçırmışız. Şimdi bu trenlere son vagonda da olsa atlamamız lazım." dedi.
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran'ı makamında ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ardından üniversitenin araştırma merkezine geçti. 

Rektör Baran, Pakdemirli'ye üniversitedeki çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

Türkiye'nin daha iyi yerlere gelmesinin bilimle olacağını vurgulayan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Gelecek 10 yıllar bilgi teknolojisi çağı olacak. Bu anlamda üniversite sanayi iş birliği çok önemli. Üniversitelerimizde bu yönde bir eksiklik var. Üniversitelerimizi dünya çapında iş yapan, bilim üretir hale getirmemiz lazım. Burada uluslararası kuruluşlarla üniversitelerimizin çok sıkı iş birliğine gitmesi lazım. Türkiye'nin daha hızlı koşması gerekiyor. Zamanında bazı trenleri kaçırmışız. Şimdi bu trenlere son vagonda da olsa atlamamız lazım. Özellikle bilgi teknolojileri bakımından.""Türkiye her konuda çok iddialı projelere imza attı"
Pakdemirli, Türkiye'nin her konuda çok iddialı projelere imza attığının altını çizerek, bunlardan birinin de Yusufeli Barajı olduğuna işaret etti.

Yusufeli'nde yerden 400 metre yükseklikte, keçinin dahi otlamadığı yere baraj yaptıklarını belirten Pakdemirli, "Yarın buradan bir canlı yayın yapacağız. Önemli projelere imza atarken çok iddialı üniversitelere de imza atamamız gerekiyor. Uluslararası bilgi alışverişine çok önem veriyoruz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) başkanı yeni seçildi. Seçilir seçilmez bizi aradı ve 'Türkiye ile yürümek istiyoruz. Sizin vizyonunuzdan faydalanmak istiyoruz.' dediler." ifadelerinin kullandı. 

YORUMLAR
 • Muhammed - 30.07.2019
  bakna bey senin bir kardeşin var, şu an nerede acaba? sormak hakkımız
 • recep ali tayyibi - 30.07.2019
  niye koşsunki geri zekalımı bu millet nasıl olsa paramız varki ithal ediyoruz niye koşalımki
 • Gsim Ömer - 01.08.2019
  Jog Kısa mesafe Orta mesafeUzun mesafe Maraton Ultra Maraton
 • İlker - 04.08.2019
  Koşmasina koşacak ama önünde duruyorsunuz
YORUM GÖNDER

İlgili Haberler

Masaüstü görünümüne geç

Anmeg Bilgi İşlem